środa, 20 stycznia 2021 08:41

“Nowy Targ to hokej. Hokej to Nowy Targ”. Jest już miejski kalendarz na 2021 rok

Autor Mirosław Haładyj
“Nowy Targ to hokej. Hokej to Nowy Targ”. Jest już miejski kalendarz na 2021 rok

Podczas wtorkowej (19 stycznia) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha zaprezentował tegoroczny, miejski kalendarz ścienny.

To wydawnictwo, na które wielu czeka z niecierpliwością – kalendarz zawsze kojarzy się bowiem z pięknymi zdjęciami, dobrą jakością i jako taki, stanowi wyjątkową ozdobę.

W tym roku kalendarz został poświęcony hokejowi, wyróżnia go hasło "Nowy Targ to hokej. Hokej to Nowy Targ", a za projekt i realizację odpowiada Jarosław Haber.

Na skutek obostrzeń kibice są odcięci od możliwości podziwiania na żywo zawodników, więc mieliśmy taki zamiar, żeby dać coś kibicom, mieszkańcom, a wszystkim, którzy sympatyzują z naszym miastem przypomnieć, że wizytówką Nowego Targu są Szarotki

tłumaczył ideę powstania tegorocznego kalendarza burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha.

Dopóki mamy ten wyróżnik spośród ponad trzystu miast powiatowych w Polsce, musimy ugrać na nim jak najwięcej dla siebie, dla promocji Nowego Targu i nie tracić tego waloru, bo zbudować coś jest ciężko, a zrezygnować i zburzyć pewną tradycję jest bardzo łatwo.

Kalendarz zawiera zdjęcia wszystkich zawodników tego sezonu oraz ekipy trenerów. Zostały wykonane podczas specjalnie zaaranżowanej sesji zdjęciowej – nie w trakcie meczu, czy treningu, ale przy wygaszonych światłach hali lodowej.

Było to wyzwanie, bo do tej pory takich dynamicznych zdjęć przy wygaszonych światłach hali jeszcze nie było. Zrobiłem zdjęcia wszystkich zawodników z tego sezonu łącznie z ekipą trenerską. Zdjęcia pokazują, jaki ten sport jest – że jest dynamiczny, kontaktowy i że sprawia dużo radości. Myślę, że to nie lada gratka dla kibiców. Wynagrodzi to trochę tę absencję na meczach

mówił twórca kalendarza, Jarosław Haber. Zaznaczył, że wewnątrz są wyłącznie autentyczne zdjęcia, bez fotomontażu. Wyjaśnił też, skąd wziął się pomysł na hasło przewodnie:

W Polsce ludzie, którzy kompletnie nie zajmują się hokejem, kojarzą nasze miasto z tym sportem. Stąd propozycja hasła “Nowy Targ to hokej, Hokej to Nowy Targ”. Hokej w Nowym Targu to jest jednak wielka, wielka tradycja. Brand Podhale Nowy Targ jest naprawdę znaczący

– przekonywał Jarosław Haber.

Macie już najnowszy kalendarz miejski na rok 2021 🏒 ?

Opublikowany przez Miasto Nowy Targ Czwartek, 14 stycznia 2021

Część kalendarzy standardowo będzie rozesłana i rozdystrybuowana przez Wydział Promocji dla partnerów miasta, a część będzie przekazana do klubu, który będzie mógł ewentualnie odsprzedać je dalej:

Dla spragnionych kibiców na pewno będą dostępne w klubie

– mówił burmistrz Nowego Targu.

Wcześniej kalendarze były wręczane jako nagroda w konkursach, czy np. podczas Biegu Podhalańskiego. Bieg zaplanowano na 6 lutego, odbędzie się, jeśli pozwolą rygory sanitarne i ilość śniegu.

Inf.: UM Nowy Targ
Fot.: TAURON Podhale Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje