środa, 6 lipca 2022 11:42

O krok od tragedii w Suchej Beskidzkiej. Po pijaku uderzył w ogrodzenie

Autor Patryk Trzaska
O krok od tragedii w Suchej Beskidzkiej. Po pijaku uderzył w ogrodzenie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (05.07) w nocy w Suchej Beskidzkiej. Tuż po godzinie 22, kierujący peugeotem uderzył w ogrodzenie domu mieszkalnego. Na pomoc ruszył świadek zdarzenia, kiedy okazało się, że za od mężczyzny za kierownicą czuć alkohol.

Coraz częściej użytkownicy dróg reagują, zauważają podejrzane zachowanie innego kierowcy, mogące świadczyć o jego nietrzeźwości i coraz częściej reagują. Tak było w przypadku mężczyzny w Suchej Beskidzkiej, który podbiegł do samochodu, który uderzył w ogrodzenie przy ulicy Przemysłowej, a kierujący próbował odjechać z miejsca. Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy, mężczyzna zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając pijanemu dalszą jazdę.

Świadek podbiegł do uszkodzonego samochodu, aby zapytać, czy nie jest potrzebna pomoc i wtedy zorientował się, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Szybko zabrał mu kluczyki i powiadomił o zdarzeniu WCPR. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili, że za kierownicą peugeota siedzi 26-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Podczas badania alkomatem okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

inf. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje