wtorek, 3 listopada 2020 07:43

Od środy pełny lockdown? Są wiadomości po wieczornym spotkaniu z premierem

Autor Mirosław Haładyj
Od środy pełny lockdown? Są wiadomości po wieczornym spotkaniu z premierem

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w poniedziałek wieczorem doszło do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych.

Tematem spotkania, na którym pojawili się przedstawiciele PIS-u, PSL-u i Konfederacji była sytuacja epidemiczna związana ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i działania rządu w celu ich ograniczenia.

Jak donosi onet.pl, po spotkaniu, rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że "brane są pod uwagę różne warianty" walki z epidemią.

Wszystko zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego cały czas podkreślamy istotę przestrzegania aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Od ich stosowania zależy wprowadzenie kolejnych decyzji

powiedział cytowany przez onet.pl Müller.

Według szefa koła Konfederacji Jakuba Kuleszy, premier Mateusz Morawiecki w środę ogłosi informację o kolejnych obostrzeniach, z których najbardziej prawdopodobny jest pełny lockdown:

Premier powiedział, że przygotowani są na różne warianty od pełnego lockdownu - najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną - do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który - jak to określił premier - jest mało prawdopodobny

powiedział przytaczany przez onet.pl Kulesza.

Zdaniem szefa Konfederacji, spotkanie z premierem po raz kolejny okazało się czasem zmarnowanym:

Zadałem szereg bardzo konkretnych pytań o podstawy merytoryczne, naukowe podejmowanych działań, nazywanych obostrzeniami czy lockdownem. Na co nie usłyszałem żadnej konkretnej czy odnoszącej się do podanych przeze mnie danych i analiz informacji.

Czytaj również:

Będzie zakaz wychodzenia z domu? Jest komentarz Gowina
Polityk zwrócił uwagę na to, że w coraz liczniejszych krajach Europy wprowadzane są surowe zasady względem obywateli. Jarosław Gowin nie wyklucza wprowadzenia większych restrykcji dla obywateli. Polityk zwrócił uwagę na to, że dzieje się tak w coraz liczniejszych krajach Europy. > – Osobna sprawa …

Inf.: onet.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje