wtorek, 9 listopada 2021 18:59

W ujęciu złodzieja pomógł domowy monitoring

Autor Edyta Sowa
W ujęciu złodzieja pomógł domowy monitoring

Na wniosek sądu, prokuratora zastosowano 3 miesiące aresztu wobec 53-letniego sprawcy kradzieży biżuterii. Zdarzenie miało w domu na terenie gminy Szaflary. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi nawet 7,5 roku więzienia.

W  jednym z domów w gm. Szaflary doszło do kradzieży biżuterii o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Było to pod koniec października; zaraz  kiedy właścicielka zorientowała się, że jej biżuteria zniknęła o zdarzeniu powiadomiła Policję. Rodzina umieściła też w mediach społecznościowych zdjęcie nagrania z monitoringu, na którym widoczny był wizerunek sprawcy.
W miniony piątek 5. listopada br. po 9 rano, rodzina okradzionej kobiety otrzymała telefoniczną informację o tym, że sprawca kradzieży aktualnie przebywa na terenie sąsiedniej miejscowości - Maruszyna. Mężczyzna krążył od jednego do drugiego domu, rozdając obrazki i prosząc o pieniądze. Kiedy okradzeni dojechali na miejsce, od razu rozpoznali sprawcę kradzieży biżuterii, którego ujęli, a o całym zdarzeniu natychmiast poinformowali policjantów. Mężczyzna był w tych samych ubraniach co, w dniu kradzieży, a wizerunek dokładnie odpowiadał temu z monitoringu.
Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że złodziej to 53-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. 53-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli część skradzionej przez niego biżuterii w skarpecie!
Okazało się, że 53-latek jest recydywistą, w sierpniu br. opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok m.in za kradzież. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi nawet 7,5 roku więzienia.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

info. Malopolska Policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje