środa, 1 grudnia 2021 08:06

Omikron u turysty ze Śląska? Kiedy wyniki badań?

Autor Marzena Gitler
Omikron u turysty ze Śląska? Kiedy wyniki badań?

Jak informuje RMF24 pobrano próbki do badań od turysty ze Śląska, który źle się poczuł po powrocie z południowej Afryki. Badane są pod kątem nowego wariantu koronawirusa - Omikronu, który tam został wykryty.

Specjalistyczne badanie sprawdzić, czy turysta, który wrócił z południowej Afryzki zaraził się nowym wariantem koronawirusa. Nowy wariant Omikron został właśnie tam zidentyfikowany i rozprzestrzenił się już do wielu krajów europejskich, m.in do naszych południowych sąsiadów.

Jak informuje RMF24 ponieważ turysta wrócił z południa Afryki, zgodnie z procedurą skontaktował się z nim pracownik sanepidu. Mężczyzna uskarżał się na dolegliwości, m.in. ból głowy, ale początkowo przypuszczał, że mogą to być skutki podróży. Turysta był zaszczepiony, zrobił jednak test na obecność koronawirusa. Okazało się, że ma dodatni wynik.

Na razie nie wiadomo, czy może to być nowy wariant koronawirusa, nazywany Omikronem. Żeby to rozstrzygnąć, konieczne jest zbadanie pobranych od mężczyzny próbek w specjalistycznym laboratorium. Wyniki mają być znane pod koniec tygodnia.

fot. pixabay.com

Polska

Polska - najnowsze informacje