poniedziałek, 14 września 2020 09:34

Powiat proszowicki. Duże ognisko koronawirusa! DPS Pieczonogi

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. Duże ognisko koronawirusa! DPS Pieczonogi

Dzisiaj w powiecie proszowickim przybyło aż 18 nowych zakażeń koronawirusa! To najwyższa liczba przypadków od dłuższego czasu. Skąd pochodzą?

W powiecie proszowickim sytuacja epidemiczna była stabilna. Zakażeń nie było dużo. Codziennie przybywało po kilka przypadków. Były dni, kiedy nie było ani jednego zakażenia. Sytuacja diametralnie zmieniła się dzisiaj. WSSE w Krakowie poinfomowało aż o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z naszych informacji wynika, że w powiecie utworzyło się duże ognisko w Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach im. Świętej Matki Teresy z Kalkukty. Proszowicki sanepid poinformował nas, że na ten moment zakażonych jest 13 pensjonariuszy oraz 5 pracowników placówki.

Czytaj też:

Powiat proszowicki: Duże ognisko – i wielka awantura. Przewodniczący rady i naczelnik OSP pokłócili się pomoc dla chorych
Do sporej awantury doszło dzisiaj po ujawnieniu nowego, dużego ognisko zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach im. Świętej Matki Teresy z Kalkukty. Pokłócili się Waldemar Przeniosło, przewodniczący Rady Gminy Radziemice i Mariusz Frączek, naczelnik OSP Wrocimowice. O co? O to, …
koronawirus najnowsze informacje

Proszowice - najnowsze informacje