niedziela, 10 stycznia 2021 10:50

Papież Franciszek krytykuje przeciwników szczepień. Zapowiada, kiedy sam się zaszczepi

Autor Aleksandra Tokarz
Papież Franciszek krytykuje przeciwników szczepień. Zapowiada, kiedy sam się zaszczepi

W telewizyjnym wywiadzie dla włoskiej stacji Canale 5 papież Franciszek powiedział, że w przyszłym tygodniu zaszczepi się na koronawirusa. Samą szczepionkę nazwał etyczną i konieczną, a jej odrzucanie określił mianem „samobójczego negacjonizmu”.

- Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych – powiedział w wywiadzie.

Ujawnił, że sam zaszczepi się w przyszłym tygodniu. Wcześniej Watygan ogłosił, że kampania szczepień rozpocznie się tam w połowie stycznia.

- Zaczniemy tu szczepienia, ja zapisałem się, trzeba to zrobić - oświadczył Franciszek.

Koronawirus: Zmarł osobisty lekarz papieża
Fabrizio Soccorsi miał 78 lat. Jak podaje portal deon.pl, zmarł Fabrizio Soccorsi, osobisty lekarz papieża Franciszka. Zmarły przebywał w szpitalu z powodu choroby onkologicznej, a przyczyną śmierci były komplikacje spowodowane przez koronawirusa. Papież mianował Soccorsiego swoim osobistym lekarz…

Następnie dodał: Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, był kryzys z zachorowaniami na polio, a wiele dzieci pozostało sparaliżowanych z tego powodu i panowała desperacja, by się zaszczepić. Wiele matek było zdesperowanych. My dorastaliśmy w cieniu szczepionek, przeciwko odrze, przeciwko innym chorobom, szczepiono dzieci. Nie wiem, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna. Bo jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć? - zaznaczył.

Ocenił także: Jest samobójczy negacjonizm, którego nie potrafię wyjaśnić. Bo dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę.

fot. ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje