czwartek, 30 września 2021 11:06

Pasażerowie niedzielnego połączenia Żywiec-Kraków Główny pojadą za darmo

Autor Mirosław Haładyj
Pasażerowie niedzielnego połączenia Żywiec-Kraków Główny pojadą za darmo

Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” podejmuje działania promocyjne połączenia relacji Żywiec-Kraków Główny. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (3 października) każdy podróżny na dowolnej stacji między Żywcem a Suchą Beskidzką, otrzyma od organizacji zwrot kosztów biletu w postaci vouchera.

Dużą popularnością cieszy się uruchomione bezpośrednie weekendowe połączenie relacji Żywiec – Kraków Główny. Z obserwacji Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”, które zabiegło o reaktywację połączenia, wynika że od czasu uruchomienia bezpośredniej relacji z każdym weekendem na pokładzie przybywa pasażerów.

Wiążąc duże nadzieje z popularyzacją połączenia, głównie wśród studentów uczących się w Krakowie, organizacja podejmuje dalsze działania promocyjne. Jak informuje organizacja, każdy podróżny, który w dniu 3 października (niedziela) rozpocznie podróż na dowolnej stacji między Żywcem a Suchą Beskidzką, otrzyma od organizacji zwrot kosztów biletu w postaci vouchera o wartości 20 zł do wykorzystania w dowolnym punkcie handlowym lub usługowym w Polsce.

– Wytrasowanie pociągu w relacji bezpośredniej do stacji Kraków Główny to decydujący czynnik, który zachęca pasażerów do skorzystania z tego połączenia. Zależy nam jednak na pozyskaniu jak największej liczby osób, które z niego skorzystają, stąd nasza akcja, która za zgodą obu urzędów marszałkowskich przybiera taką właśnie formę

– mówi Hubert Maślanka, prezes Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”.

Zwrot kosztów podróży to nie jedyna inicjatywa Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”, która ma na celu rozwój linii Żywiec-Sucha Beskidzka. W ostatnim czasie Stowarzyszenie wyprodukowało spot reklamujący walory turystyczne Żywiecczyzny, a który w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego jest wyświetlany w pociągach kursujących w regionie.

Uruchomione połączenie jest dopełnieniem oferty realizowanej przez piątkowy kurs pociągu PILSKO, który w trasie odwrotnej z Krakowa Głównego do Żywca wozi pasażerów już od 3 lat.

Inf.: Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka”
Fot.: Paweł Pindel "Kolej Beskidzka"

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje