czwartek, 17 czerwca 2021 08:57

Piesza Pielgrzymka Tarnowska znów w formie sztafety

Autor Aleksandra Tokarz
Piesza Pielgrzymka Tarnowska znów w formie sztafety

"Eucharystia daje życie" - to hasło 39. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy. Wspólne pielgrzymowanie rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa 9 dni. Kolejny rok z rzędu pielgrzymka będzie miała jednak charakter "sztafetowy".

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Oznacza to, iż każdego dnia 3 grupy przemierzą wyznaczony odcinek trasy i zrealizują program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wieczornym wrócą do domu. Swoje pielgrzymowanie będą kontynuować poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele.

Pielgrzymi będą mogli również realizować program dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych, a także specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

- Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się przy Katedrze Częstochowskiej, aby alejami dojść na Jasną Górę i stanąć przed obliczem Matki - informują organizatorzy.

Wspólne pielgrzymowanie rozpocznie się 17 sierpnia 2021 r. eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy 25 sierpnia na Jasnej Górze.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Piesza Pielgrzymka Tarnowska

Tarnów - najnowsze informacje