środa, 5 lutego 2020 13:37

Pijany kierowca spowodował kolizję, został ujęty przez obywatela

Autor Katarzyna Domagała
Pijany kierowca spowodował kolizję, został ujęty przez obywatela

Mając  w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu wsiadł za kierownicę swojego  samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tuż po godzinie 16. dyżurny wadowickiej komendy został poinformowany o  ujętym nietrzeźwym kierującym, który na terenie Spytkowic doprowadził  do kolizji drogowej. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce  wstępnie ustalili, że kierowca opla włączając się do ruchu nie ustąpił  pierwszeństwa przejazdu kierującej chevroletem (poruszającej się  prawidłowo), w efekcie czego doprowadził do zderzenia  pojazdów. Widzący zdarzenie inny kierujący zatrzymał się,  by sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Jak się okazało od mężczyzny jadącego  oplem była wyczuwalna silna woń alkoholu, ponadto chciał oddalić się z  miejsca, jednak świadek zdarzenia zabrał mu  kluczyki od samochodu i uniemożliwił kontynuowanie dalszej jazdy,  jednocześnie informując Policję. Mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był  nietrzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie,  które wykazało ponad 2,8 promila alkoholu. Ponadto  nie posiadał on aktualnych uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący  odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara  pozbawienia wolności do lat 2 oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Info, foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje