niedziela, 22 marca 2020 15:20

Pizzeria „u Janusza” z Białego Dunajca bezinteresownie wspiera pracowników służby zdrowia

Autor Mirosław Haładyj
Pizzeria „u Janusza” z Białego Dunajca bezinteresownie wspiera pracowników służby zdrowia

W związku z pandemią koronawirusa wiele restauracji i zakładów gastronomicznych postanowiło wesprzeć służbę zdrowia. Jedną z nich jest Pizzeria "u Janusza" z Białego Dunajca, która również dołączyła do ogólnopolskiej akcji #GastroDlaLekarzy.

W trosce o bezpieczeństwo oraz zgodnie z rządowymi zaleceniami lokale serwujące jedzenie zostały zamknięte dla klientów. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zawiesiły działalność. Nadal można zamawiać posiłki na dowóz. Ponadto właściciele punktów gastronomicznych w całej Polsce zainicjowali akcję #GastroDlaLekarzy, w ramach której przygotowują bezpłatne posiłki dla pracowników opieki zdrowotnej.

W bezinteresowną pomoc dla służby zdrowia zaangażowała się także Pizzeria "u Janusza" "z Białego Dunajca. Jak się okazuje, dla obecnego dzierżawcy lokalu Szymona Bachledy-Curusia i jego pracowników, to nie pierwsza akcja charytatywna.

– No więc tak, wszystko zaczęło się 3 listopada zeszłego roku, w ten dzień otworzyliśmy pizzerię. Pierwszą naszą akcją w jakiej braliśmy udział, był Finał WOŚP z 12 stycznia. Wolontariusze dostali od nas darmową pizzę z napojem. Zafascynowało nas wtedy pomaganie. To, że dzięki takiemu gestowi dokładamy małą cegiełkę do budowy dobra

– wspomina w rozmowie z nami.

Pan Szymon zapytany o akcję #GastroDlaLekarzy odpowiedział:

– Teraz wszystko zaczęło się od tego, że zamknęliśmy pizzerie, gdy pojawiły się komunikaty z prośbą o zawieszenie prowadzenia restauracji i pensjonatów. Teraz również tak jest. Nie prowadzimy też dowozów. Wtedy zaczęliśmy się zastanawiać co dalej robić. Z decyzją o zamknięciu pizzerii nie zwlekałem, zdrowie pracowników, naszych rodzin jest dla nas priorytetem. Dodam, że mieszkamy w regionie, który żyje z turystyki, był to dla nas duży cios. Pewnego dnia przeczytałem artykuł w lokalnych mediach w którym prosili o kontakt lokalne firmy prowadzące działalność gastronomiczną. Napisałem do redakcji maila w którym zdeklarowałem pomoc. Zadzwoniłem również do dostawcy Hurtowni FHU Za-Górski, od której bierzemy towar, mówiąc, że mam pomysł na dostarczanie darmowej pizzy dla wszystkich medyków na Podhalu. W hurtowni powiedzieli, że to bardzo dobry pomysł. Zapytałem czy w związku z tym dostanę jakiś rabat na towar. Zgodzili się, byłem zadowolony. Na następny dzień opublikowany został artykuł w lokalnych mediach, parę godzin później dostaliśmy pierwsze zamówienie do placówki w Nowym Targu, chwile później do Zakopanego. Pizze zostały dostarczone, wszyscy byli zadowoleni. Dziś także otrzymałem telefon z TOPR, czy byłaby możliwość dostarczenia dla nich pizzy w dniu jutrzejszym, oczywiście się zgodziłem. Ratownicy górscy zasługują na bardzo duży szacunek, po tym wszystkim, co działo się w ubiegłym roku w górach. Mamy dla nich wszystkich wielkie uznanie. Chciałbym jeszcze podziękować moim pracownikom - Leonowi Rysiowi i Krzysztofowi Adamczykowi.

– mówi pan Szymon.

– Uważam, że w tę akcję powinny zaangażować się również inne restauracje. Czytałem artykuły o firmach, które za darmo szyją maseczki dla szpitali. Podoba mi się ich inicjatywa. Lubię, jak ktoś dokłada swoją cegiełkę.

– dodaje.

Szpitale w Zakopanem i Nowym Targu, którzy chcieliby zamówić pizze powinni dzwonić pod numer: 512-718-180. Dostawy organizowane są z jednodniowym uprzedzeniem.

koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: Pizzeria "u Janusza"

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka