piątek, 2 czerwca 2023 11:25

Groźny pożar hali magazynowej. W środku butle z gazem

Autor Patryk Trzaska
Groźny pożar hali magazynowej. W środku butle z gazem

Kłęby dymu w Kazimierzy Wielkiej widać było z daleka. Wczoraj przed południem zapaliła się hala magazynowa. W środku znajdowało się m.in. około 20 sztuk 11-kilogramowych butli z gazem propan - butan.

Do zdarzenia doszło wczoraj (2 czerwca) w godzinach przedpołudniowych. Pożar wybuchł w hali magazynowej przy ulicy Kolejowej w Kazimierzy Wielkiej (województwo świętokrzyskie). Ze wstępnych informacji wynika, że w środku znajdowało się m.in. około 20 sztuk 11-kilogramowych butli z gazem propan - butan.

Skala pożaru była ogromna. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, kłęby dymu były widoczne w promieniu kilku kilometrów. Na miejscu pracowało 30 strażaków z 10 zastępów straży pożarnej.

– Ogień objął więźbę dachową na około 1/3 powierzchni pokrycia dachu. – Spaleniu uległ samochód osobowy znajdujący się w hali, drugi pojazd udało się wyprowadzić, został częściowo nadpalony. Hala znajduje się niedaleko drogi wojewódzkiej, ruch na drodze odbywa się płynnie. Na miejscu jest policja, która pomaga zabezpieczyć teren działań. Trwa dogaszanie i dowożenie wody – mówił w rozmowie z Echodnia – komendant Marcin Oziębło.

Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, na szczęście nikt nie został ranny.

fot. kdt Grzegorz Glanowski  – CS PSP w Częstochowie/Facebook

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka