czwartek, 26 października 2023 06:42

Nie żyje Helena Sowa. Matka posła i znanego księdza została potrącona podczas wyprzedzania

Autor Mirosław Haładyj
Nie żyje Helena Sowa. Matka posła i znanego księdza została potrącona podczas wyprzedzania

Nie żyje Helena Sowa, matka posła Marka Sowy i znanego księdza Kazimierza Sowy. Kobieta została ranna w wypadku. Bracia poinformowali o jej pogrzebie.

Wypadek miał miejsce 24 października, tuż po godzinie 8:00 na ulicy Nadwiślańskiej w Bobrku gm. Chełmek, w powiecie oświęcimskim. 84-letnia rowerzystka została potrącona przez 56-letniego mieszkańca gminy Chełmek, kierującego samochodem marki Skoda, który próbował ją wyprzedzić. Pani Helena z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie w nocy z wtorku na środę (24/25 października) zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

W trakcie dalszego postępowania śledczy ustalą dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

Zmarła była matką posła KO Marka Sowy i ks. Kazimierza Sowy (byłego dyrektora kanału Religia.tv). Synowie pożegnali kobietę w mediach społecznościowych.

"Wczoraj przed północą zmarła nasza Mama, śp. Helena Sowa. Mama nie przeżyła wypadku, śmiertelnego jak się okazało w skutkach i niezawinionego potrącenia przez samochód, choć lekarze ze szpitala w Oświęcimiu do końca ratowali jej życie. Mama niedawno obchodziła swoje 84 urodziny. Towarzyszyliśmy jej naszą modlitwą i obecnością w ostatnich godzinach życia, ale trudno pogodzić się ze stratą kogoś tak kochanego i niezastąpionego jak Mama. Ból i strata przeszywają nasze serca. Kochana Mamo dziękujemy ci za wszystko. Odpoczywaj w pokoju! Ps. W imieniu swoim i braci dziękujemy za wyrazy otuchy i wsparcia" - napisali.

Wczoraj przed północą zmarła nasza Mama, śp. Helena Sowa. Mama nie przeżyła wypadku, śmiertelnego jak się okazało w...

Opublikowany przez Marka Sowę Wtorek, 24 października 2023

Pogrzeb ś.p. Heleny Sowy odbędzie się w najbliższą sobotę.

W sobotę pożegnamy naszą Mamę

Opublikowany przez Marka Sowę Poseł nę Sejm RP Środa, 25 października 2023

Inf. i foto: policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka