piątek, 7 kwietnia 2023 11:56

Podsumowanie 3. Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego

Autor (red)
Podsumowanie 3. Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego

Zakończył się 3. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N w Wieliczce. Weekend inspirujących spotkań, 18 prelegentów, 7 odwiedzonych kontynentów i ponad tysiąc widzów na pokazach. Tak w skrócie wyglądała tegoroczna edycja Festiwalu 50°N. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Przemek Kossakowski, Piotr Strzeżysz, Jan Krzeptowski-Sabała, Kamila Kielar, Krzysztof Wielicki, Jędrzej Majka i Małgorzata Szumska.

Festiwal 50°N był okazją do spotkania się z wyjątkowymi podróżnikami, którzy kiedyś zdecydowali się pójść za głosem marzeń i pasji, a teraz dzielą się swoimi doświadczeniami. Ich historie mają moc, czasem zmieniają perspektywę patrzenia na świat i niezaprzeczalnie są ogromną dawką motywacji do wyruszenia w swoją własną podróż. A podczas festiwalowych pokazów można było się przekonać, które krańce globu, kultury, klimaty i rodzaje przygód są nam bliższe. To opowieści prelegentów zabierały publiczność na lodowe pustkowia, kręte drogi, kolorowe i pachnące bazary, oceaniczne wody, zatłoczone ulice, górskie szlaki czy ośmiotysięczniki.

Wielicka Mediateka stała się centrum festiwalowych wydarzeń oraz miejscem spotkania z podróżnikami, którzy zaprezentowali swoje historie w sali kinowej, a także otwartą strefą podróżniczą ze stoiskami wydawniczymi i turystycznymi w holu głównym. Podczas trwania festiwalu przed obiektem prezentowane były kampery oraz samochody turystyczne.

W holu górnym można było również oglądać wystawę „Camino de Santiago” pokazującą „drogę św. Jakuba”, pielgrzymi szlag do Santiago de Compostela. Przypominamy, że wystawę w Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce można zobaczyć jeszcze do końca marca.

Partnerem organizacyjnym festiwalu było Miasto i Gmina Wieliczka, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Inf. i fot. UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje