wtorek, 11 maja 2021 09:29

Tak podziękowała dzielnicowemu za pomoc okazaną jej i jej synowi

Autor Mirosław Haładyj
Tak podziękowała dzielnicowemu za pomoc okazaną jej i jej synowi

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku mł. insp. Bogusława Chmielarza wpłynęły podziękowania dla  dzielnicowego sierż. sztab. Artura Wolszy, od kobiety, której pomógł.

W liście, który wpłynął do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, znalazły się słowa uznania dla pracy i zaangażowania jednego z policjantów tej jednostki. Pisząca podziękowała dzielnicowemu z brzeskiej komendy za zaangażowanie, jakim wykazał się, pomagając jej w rozwiązaniu problemów rodzinnych.

Na ręce Pana Komendanta składam serdeczne podziękowania funkcjonariuszowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku Panu sierż. sztab. Arturowi Wolszy. Funkcjonariusz zaangażował się w moją trudną sytuację rodzinną. Jego postawa pełna zrozumienia, zaangażowania oraz chęci pomocy dodawała i dodaje wiele siły i poczucia bezpieczeństwa tak dla mnie  jak i mojego syna. Jestem wdzięczna, że mamy tak przyjaznego i kulturalnego opiekuna dzielnicy”

Dzielnicowy sierż. sztab. Artur Wolsza, jak mówi, ma ogromną satysfakcję z pracy z ludźmi, a taki list utwierdza go w przekonaniu, że to co robi ma sens. Jak przyznaje, największą nagrodą tej służby jest słowo "dziękuję", które bardzo motywuje go do dalszej pracy i podejmowania nowych wyzwań czekających na niego w codziennej służbie.

– Policjanci spotykają się z różnymi sprawami. Do każdej z nich starają się podchodzić indywidualnie, aby zrozumieć oczekiwania społeczeństwa. Najczęściej ogniwem łączącym policję ze społeczeństwem jest dzielnicowy, który podczas codziennej służby musi mierzyć się z rozmaitymi sprawami. Często policjant rewiru dzielnicowych pełni rolę mediatora w konfliktach społecznych oraz niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom swojego rejonu.

– piszą funkcjonariusze.

Inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje