sobota, 21 września 2019 10:09

Policja bada sprawę fałszywych maili z konta wojewody Piotra Ćwika. Co w nich się znalazło?

Autor Marzena Gitler
Policja bada sprawę fałszywych maili z konta wojewody Piotra Ćwika. Co w nich się znalazło?

Wczoraj po południu wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który kandyduje do Sejmu z listy PiS, wydał oświadczenie, w którym odnosi się do fałszywych maili, które sugeruja jego romans z  jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. O sprawie poinformował też Policję.

Wojewoda poinformował przedstawiciel mediów, że na skrzynkę mailową Małopolskiego Urzedu Wojewódzkiego jeden z dziennikarzy przekazał maile, które miały wskzywać na jego romans z jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Oświadczył, że ktoś najprawdopodobniej włamał się na jego prywatne konkto mailowe i sfabrykował maile, które miały naruszyc jego dobre imię i dobre imie jego rodziny oraz tej kobiety. O możliwośi popełnienia przestępstwa poinformował też Policję. Zdaniem Piota Ćwika to przejaw brudnej kampanii wyborczej, dlatego zaapelował do wszystkich konkurentów o kampanię marytoryczną.

"Po pierwsze, chciałem zaapelować do wszystkich konkurentów politycznych i osób zaangażowanych w kampanię wyborczą o to, aby ta kampania była merytoryczna, opierała się na dyskusji, na argumentach, a nie na fake newsach, pomówieniach czy też jakichś działaniach, które na pewno nie mają nic wspólnego z cywilizowanym sposobem porozumiewania się osób, które konkurują ze sobą.

Po drugie, chciałem przekazać informację, że przedwczoraj złożyłem doniesienie – zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa, które polega na prawdopodobnie włamaniu się na moje prywatne konto mailowe, sfabrykowaniu maili, które zostały następnie rozesłane bądź też są kolportowane tylko w wersji papierowej (to będzie już badać, analizować Policja). Te maile, które zostały przekazane do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na skrzynkę mailową Biura Prasowego przez jednego z dziennikarzy, to maile, które sugerują jakieś związki między mną a jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie będę mówił o szczegółach tych maili, dlatego że – myślę, że ważne jest, aby zachować tu dobre imię tej kobiety, co do której pojawiły się takie sugestie. Rozmawiam o tym z Państwem dzisiaj i przekazuję to swoje oświadczenie także w poczuciu takiej odpowiedzialności i za urząd, który sprawuję jako Wojewoda Małopolski, dobre imię tejże kobiety, dobre imię mojej rodziny, ale także mnie samego.

Muszę powiedzieć, że nie spotkałem się jeszcze w swojej działalności publicznej z taką sytuacją. Jest to sytuacja dla mnie zupełnie nowa i bardzo bulwersująca. Mam nadzieję, że działania, które podejmowane są przez Policję, będą na tyle skuteczne, że sprawa ta zostanie bardzo szybko i skutecznie wyjaśniona. Ma się tylko jeden honor i o ten honor swój trzeba dbać, walczyć i ja to teraz robię, przekazując to oświadczenie.

I tak jak rozpocząłem, na koniec chcę przekazać ten apel, aby kampania wyborcza była oparta na merytorycznych argumentach, na sporze, który ma budować, a nie niszczyć – niszczyć dobre imię innych ludzi, niszczyć dobre imię rodzin, niszczyć dobre imię urzędów.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik"

inf. MUW w Krakowie

Polityka

Polityka - najnowsze informacje