czwartek, 16 stycznia 2020 11:00

Policjanci po służbie, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Autor Katarzyna Domagała
Policjanci po służbie, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Dwaj bracia - policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby zatrzymali 47-letniego  nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Badanie alkomatem wykazało prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie.

We wtorek (14 stycznia br.) w godzinach wieczornych dwaj bracia,  podróżując samochodem byli świadkami kolizji  drogowej w miejscowości Świątniki Górne. Jadący przed nimi kierujący oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka fiatem.

Bracia są policjantami. Jeden pełni służbę w Komisariacie Policji w Świątnikach Górnych a drugi  w  Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.  Tego dnia byli „na wolnym” ale bez wahania podjęli interwencję. Zatrzymali pojazd i podeszli do uczestników kolizji,  którzy jak się okazało nie doznali obrażeń ciała (być może ze względu na niewielką prędkość obu pojazdów).

Podczas rozmowy z kierującym oplem policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnęli pijanego kierowcę  zza kierownicy udaremniając mu dalszą jazdę i przekazali go patrolowi Policji, który niezwłocznie wezwali na miejsce. Patrol drogówki zbadał  mężczyznę alkomatem, który wykazał prawie 3 promile  alkoholu. 47-letniemu  mieszkańcowi gminy Świątniki Górne za  prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Stracił też prawo jazdy.

Info, foto: KWP Kraków

Powiat krakowski - najnowsze informacje