piątek, 4 sierpnia 2023 12:12

Poruszenie służb na lotnisku Kraków-Balice. Trzech obywateli Syrii chciało mocno namieszać

Autor Norbert Kwiatkowski
Poruszenie służb na lotnisku Kraków-Balice. Trzech obywateli Syrii chciało mocno namieszać

Praca służb na lotnisku Kraków-Balice wiąże się z dużą czujnością oraz odpowiedzialnością. W ostatnich dniach doszło do poważnego incydentu z udziałem trzech obywateli Syrii.

Okazane przez ich dokumenty od początku  wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, dlatego dokonano ich szczegółowego sprawdzenia, w tym w dostępnych systemach teleinformatycznych SG.

Intuicja nie zawiodła. Okazało się bowiem, że mężczyźni podczas kontroli legalności pobytu posłużyli się odpowiednio podrobionymi na wzór autentycznych rumuńskim i węgierskim dowodem osobistym oraz cudzym autentycznym bułgarskim dowodem osobistym.

Podczas przesłuchania wszyscy cudzoziemcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Zarzucono im świadome posłużenie się podrobionymi dokumentami oraz dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby i usiłowanie przekroczenia w ten sposób podstępem granicy RP wbrew przepisom.

Obywatele Syrii złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyznom wymierzono karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Jednocześnie przeprowadzono postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

Foto: Zdjęcie poglądowe/Wikipedia

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka