poniedziałek, 2 sierpnia 2021 11:13

Pościg za 19-latkiem. Był naćpany i nie miał prawa jazdy

Autor Mirosław Haładyj
Pościg za 19-latkiem. Był naćpany i nie miał prawa jazdy

Policjanci z grupy SPEED podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 19-latek był pod działaniem narkotyków i nie posiadał uprawnień do kierowania. Odpowie również za wykroczenia drogowe.

25 lipca policjanci z wadowickiej drogówki, na ul. Jana Pawła II w Radoczy zauważyli audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Funkcjonariusz przy użyciu tarczy do zatrzymywania pojazdów próbował zatrzymać samochód, jednak kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg. Kierujący samochodem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów. Uciekał przez Radoczę, Witanowice, Babicę, a następnie skręcił w leśną drogę, po czym porzucił uszkodzony samochód i razem z pasażerką rozpoczął ucieczkę pieszo. Szybko jednak oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, kierujący – 19-letni mieszkaniec gminy Tomice, został pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez starostę wadowickiego. Ponadto wynik badania narkotesterem wykazał, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod działaniem narkotyków.

19-latek odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem Policji, niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, a także wykroczenia drogowe, które popełnił. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Fot. i inf.: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje