wtorek, 16 marca 2021 08:55

Posterunek Policji w Uściu Gorlickim tymczasowo zamknięty. Dlaczego?

Autor Aleksandra Tokarz
Posterunek Policji w Uściu Gorlickim tymczasowo zamknięty. Dlaczego?

Budynek posterunku policji w Uściu Gorlickim został tymczasowo zamknięty. Policjanci, z dniem 15 marca 2021 roku, zmienili siedzibę. Co jest powodem takich działań?

Wszystko za sprawą rozpoczynającego się kolejnego etapu prac budowlanych w budynku posterunku. Budynek, w którym do tej pory mieściła się siedziba policjantów z Uścia Gorlickiego został wybudowany w 1974 roku. Początkowo był budynkiem mieszkalnym, który później zaadaptowano na potrzeby policji.

- Policjanci z Uścia Gorlickiego zmieniają siedzibę i na czas trwających prac budowlanych będą przyjmowali obywateli w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach przy ul. 11 Listopada 56. Zachowane zostały dotychczasowe numery telefonów kontaktowych – informuje asp. szt. Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

Dodatkowo utworzono punkt przyjęć interesantów w budynku Urzędu Gminy w Uściu Gorlickim. Będzie on czynny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 12.00. Łączność telefoniczna z tymczasowym punktem przyjęć interesantów możliwa będzie za pośrednictwem numeru +48 505-494-211.

Powyższe zmiany obowiązywać będą do czasu oddania do użytku nowego budynku Posterunku Policji w Uściu Gorlickim.

Gorlice. Rodzina wysiadała z samochodu. Wtedy uderzyła w nich pijana 38-latka
Kobieta miała niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Mimo tego, wsiadła za kółko. Informację o zdarzeniu przekazał właściciel uszkodzonego przez kobietę samochodu, który w chwili zderzenia wysiadał wraz z rodziną z pojazdu. To mogło skończyć się tragicznie.

Budowa nowej siedziby posterunku policji w Uściu Gorlickim to inwestycja, której wartość sięga niemal 5 milionów złotych. Sfinansowana zostanie z Programu Modernizacji Policji. Powierzchnia użytkowa nowego budynku wynosić będzie ponad 350 m2, a docelowo przewiduje się możliwość obsadzenia stanem etatowym 18 osób. Budynek będzie także w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

fot. policja.pl

Gorlice - najnowsze informacje