poniedziałek, 3 stycznia 2022 09:44

Zakopane: bilans strat po zabawie sylwestrowej

Autor Edyta Sowa
Zakopane: bilans strat po zabawie sylwestrowej

Na koniec roku robimy postanowienie, które nie zawsze łatwo wprowadzić w życie. Także bilans zysków i strat to dobry zwyczaj wejścia w Nowy Rok. Małopolska Policja po operacji „SYLWESTER 2021” też podała liczby.

W działania policyjne operacji "Sylwester 2021" zaangażowanych było ponad 300 policjantów z Małopolski, którzy wspierani byli przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz strażników miejskich. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów, i to tam i w centrum miasta umiejscowiono większość funkcjonariuszy.

Z kolei, żeby dotrzeć do stolicy Tatr także "na zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na miejsce.  Podczas koncertu, w jego kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób. Na tej wielkiej imprezie o charakterze masowym nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Gorzej i mniej bezpiecznie było poza Równią Krupową, w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta. To tam dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z alkoholem. Większość zdarzeń miała miejsce po odkorkowaniu napojów musujących, po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert.

W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 9:00 odbyło się aż 140 różnego typu interwencji (a w całej Małopolsce około 1300 interwencji). Policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania,  wielu nietrzeźwych wyratowano przed wyziębieniem. Nałożone zostały też mandaty karnych, skierowania również wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymane osoby podejrzanych m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójkę uszkodzenie ciała.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje