piątek, 18 grudnia 2020 13:32

Potwory w tarnowskim teatrze

Autor Aleksandra Tokarz
Potwory w tarnowskim teatrze

Teatr Solskiego zaprasza do obejrzenia reportażu z wystawy "Potwory letnie" Magdaleny Burdzyńskiej, autorki plakatu XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2020. „Potwory letnie” to wydarzenie towarzyszące Talii.

-Tytuł wystawy zaczerpnęłam z książeczki paradokumentalnej pt. "Poczet potworów letnich", która jest zbiorem opowieści o dziwnych istotach, które żyją wśród nas.  Bohaterami moich ilustracji są dziwne włochate potwory: Yeti, Wielka stopa, Czarna Łapa, potwór Nessi. Wszystkie je uwielbiam, wierzę w nie i  dlatego w moich ilustracjach przedstawiam je z ogromną czułością - mówi o swoich pracach artystka.

Nieprzytomny mężczyzna leżał na drodze w Lubczy! Co się stało?
Na drodze powiatowej w Lubczy zauważono nieprzytomnego, leżącego na asfalcie mężczyznę. Obok niego znajdował się rower. Świadkowie, którzy jako pierwsi zauważyli leżącego, sprawdzili jego funkcje życiowe oraz powiadomili pogotowie ratunkowe. Zdarzenie miało miejsce wczoraj, po godzinie 17. Świadkow…

Magdalena Burdzyńska urodziła się w 1977 r. w Tarnowie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 2002 r., w pracowni prof. Adama Brinckena. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych - nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach.

Wystawę można obejrzeć tutaj.

inf./fot. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje