wtorek, 22 czerwca 2021 08:09

Poważny wypadek w Olszynach koło Zakliczyna. Interweniowało LPR [ZDJĘCIA]

Autor Aleksandra Tokarz
Poważny wypadek w Olszynach koło Zakliczyna. Interweniowało LPR [ZDJĘCIA]

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (21 czerwca) w Olszynach koło Zakliczyna. Na jednym z zakrętów kierowca stracił panowanie nad samochodem, a pojazd wylądował w rowie. Podróżowało nim w sumie pięć osób.

Wypadek miał miejsce kilkanaście minut po godzinie 19. - Na drodze wojewódzkiej 975 w Olszynach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem białego bmw. Na jednym z zakrętów kierowca z Nowego Sącza stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i samochód z pięcioma osobami wypadł z drogi, klinując się przydrożnym rowie melioracyjnym - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy musieli wycinać metalowe elementy konstrukcyjne samochodu, aby wydostać uwięzione wewnątrz osoby. Ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu, zadecydowali o wezwaniu do najciężej rannego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna z urazem kończyn dolnych trafił do krakowskiego szpitala. Pozostałe ranne osoby zostały rozwiezione do szpitali w Nowym Sączy oraz Brzesku.

Tarnów. Pijany 23-latek spowodował kolizję. Na policję wysłał … swojego kolegę
Kolizja, można powiedzieć, jak każda inna - kierowca najechał na tył poprzedzającego go samochodu. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Finał tej historii jest jednak zaskakujący.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego z tarnowskiej komendy zabezpieczyli ślady oraz dowody. Zniszczony samochód został przetransportowany na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom. Okoliczności oraz przyczyny tego wypadku wyjaśnią policjanci w ramach prowadzonego postępowania.

Tarnów - najnowsze informacje