piątek, 15 stycznia 2021 13:57

Powiat tarnowski. Samochód potrącił rowerzystkę. W jakim stanie jest kobieta?

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat tarnowski. Samochód potrącił rowerzystkę. W jakim stanie jest kobieta?

Mężczyzna wyjeżdżając z posesji potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala.

14 stycznia, w samo południe, w Przybysławicach doszło do wypadku, w którym ucierpiała 69-letnia kobieta.

- Na jadącą prawidłowo od Sikorzyc w kierunku miejscowości Zdrochec, drogą K 1337 rowerzystkę najechało BMW. Do potrącenia doszło w chwili kiedy wyjeżdżający samochodem z posesji mężczyzna , podczas manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce – informuje relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji.

Kobieta upadła na jezdnię i z podejrzeniem urazu barku została przewieziona do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Karambol na autostradzie A4! Zderzyło się sześć samochodów
Tuż przed godziną 10, na 469 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa, w miejscowości Mokrzyska doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych i trzech osobowych. Autostrada w Mokrzyskach w kierunku Krakowa została całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się jednak przez teren MOP. O godzinie…

Jak wykazały badania, zarówno kierowca samochodu, jak i rowerzysta, w chwili wypadku byli trzeźwi.

- Apelujemy o zachowanie wzmożonej ostrożności w poruszaniu się po drogach. Mijający tydzień przyniósł obfite opady śniegu i drastyczne pogorszenie warunków w ruchu komunikacyjnym. Prosimy zatem kierowców jak i pieszych o zwiększenie czujności, dokładne odśnieżanie pojazdów przed wyruszeniem w trasę, ograniczenie prędkości, zwiększenie odstępu między pojazdami. Przysłowiowe „oczy dookoła głowy” - wskazane – apeluje policjantka.

Tarnów - najnowsze informacje