wtorek, 31 sierpnia 2021 11:22

Powiat tarnowski. Tymi drogami nie przejedziecie. Zalała je woda

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat tarnowski. Tymi drogami nie przejedziecie. Zalała je woda

Sytuacja w powiecie tarnowskim jest poważna. Tymczasem deszcz nie przestaje padać. Taka aura ma utrzymać się do jutra. W związku z gwałtownym wzrostem poziomu wód do odwołania przestały kursować przeprawy promowe w regionie. Kilka mniejszych dróg jest nieprzejezdnych.

Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach informuje, że z dniem 31.08.2021 r. do odwołania wstrzymane zostało kursowanie przepraw promowych na rzece Dunajec w miejscowościach:

  • Otfinów w ciągu drogi powiatowej 1316K relacji Dąbrowa Tarnowska - Otfinów:
  • Siedliszowice w ciągu drogi powiatowej 1305K relacji  Szczurowa - Żelichów.

- Przerwa w kursowaniu przepraw promowych spowodowana jest wysokim stanem wody na rzece Dunajec - informuje Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Dobrą informacją jest ta, że stany wód w powiecie tarnowskim systematycznie opadają.

Rzeka Biała w wielu miejscach rozlała się jednak tak bardzo, iż zalała okoliczne łąki i pola, ale też drogi.

Rzeka Biała zalała okoliczne pola i łąki / fot. Głos24

Jak informuje Gazeta Krakowska, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach powiatowych w miejscowości Golanka i Łowczów - te są nieprzejezdne.

Przypomnijmy, po intensywnych opadach deszczu w dniu 30.08.2021 r. Wojewoda Małopolski ogłosił alarm powodziowy w gminach: Łososina Dolna w powiecie nowosądeckim, Ciężkowice w powiecie tarnowskim i Gręboszów w powiecie dąbrowskim.

fot. OSP Ciężkowice

Tarnów - najnowsze informacje