środa, 28 października 2020 13:32

Powiat wadowicki. Lawinowy wzrost zakażeń w powiecie

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. Lawinowy wzrost zakażeń w powiecie

Dziś w powiecie wadowickim zanotowano 130 nowych zakażeń, wczoraj aż 160! To najwyższe liczby od początku epidemii. Skąd pochodzą nowe przypadki? Czy pojawiło się jakieś duże ognisko?

W ostatnich dwóch dniach w powiecie wadowickim obserwujemy lawinowy wzrost zakażeń. To spowodowało, że sytuacja bardzo się pogorszyła. Jeszcze trzy dni temu notowano 60 nowych przypadków. Wczoraj tych przypadków było aż 160! Dziś, jest nieco mniej – 130, ale to nadal bardzo dużo.

Poniżej przedstawiamy wykres, który przedstawia wzrost zakażeń w ciagu ostanich dwóch tygodni.

W ciągu dwóch tygodni liczba zakażeń wzrosła aż o 906 przypadków!

Skąd pochodzą dzisiejsze przypadki?

Jak informuje nas rzecznik WSSE w Krakowie - dzisiaj większość nowych zakażeń to przypadki rozproszone (aż 124). Kolejne 6 zakażeń pochodzi z Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach na ulicy Parkowej.

Poza ogniskiem w DPS-ie, w powiecie wadowickim nie ma nowych ognisk. To znaczy, że zarazić się można dosłownie wszędzie. Czy to lepiej?

Stan epidemii w powiecie wadowickim

Na podstawie tabeli ognisk opublikowanych przez WSSE w Krakowie zauważalny jest wzrost przypadków, których źródło zakażenia pochodzi ze szpitali/przychodni, z DPS oraz ze szkół.

Na dzień dzisiejszy w powiecie wadowickim od początku epidemii notuje się 1 641 zakażeń koronawirusem. Z tego aktywnych jest aż 1 096 przypadków. Wyzdrowiało 526 osób. Notuje się 18 zgonów. Z tych danych wynika, że druga fala epidemii znacznie pogorszyła sytuację w powiecie wadowickim.

Czy czeka nas kolejny lockdown? Czy tak ogromny wzrost zakażeń w całym kraju spowoduje, że znów będziemy musieli zostać w domu? O tym, przekonamy się jutro na konferencji premiera oraz ministra zdrowia. Na tą chwilę odsyłam do dzisiejszego artykułu, którego tematem jest prawdopodobne wprowadzenie lockdownu.

Małopolska (28.10): Wojewoda zleca pilną weryfikację chorych na COVID-19. Lockdown nadejdzie szybciej, niż myślimy?
18 820 nowych przypadków koronawirusa. To kolejny rekord. Liczba osób, które aktualnie chorują na COVID-19 wynosi 170 694 i podwoiła się w czasie krótszym niż 14 dni. 19 października wynosiła bowiem 85 620. Czy lockdown w Polsce staje się coraz bardziej prawdopodobny? Sytuacja na świecie wciąż się …
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje