środa, 15 grudnia 2021 08:01

Pożar w Ochojnie. Policjanci ewakuowali mieszkańców i rozpoczęli akcję gaśniczą

Autor Aleksandra Tokarz
Pożar w Ochojnie. Policjanci ewakuowali mieszkańców i rozpoczęli akcję gaśniczą

Do pożaru doszło w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Ochojno w gminie Świątniki Górne. W środku przebywało troje domowników – starsze małżeństwo i 52-latek. Na pomoc ruszyli miejscowi policjanci, którzy ewakuowali domowników z płonącego domu, a następnie wrócili do środka i rozpoczęli akcję gaśniczą.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia w godzinach wieczornych. O pożarze został powiadomiony oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, który natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol.

- Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, z domu wydobywał się gęsty dym, a pożar wewnątrz się rozprzestrzeniał. Mundurowi bez namysłu weszli do środka, aby sprawdzić, czy ktoś znajduje się w budynku. Okazało się, że przybywało tam troje domowników. W pierwszej kolejności stróże prawa wyprowadzili z domu małżeństwo w wieku 78 i 87 lat, po czym wynieśli spokrewnionego z nimi 52-latka, który nie był w stanie wyjść o własnych siłach - relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Ze względu na niską temperaturę na zewnątrz policjanci umożliwili całej trójce schronienie w radiowozie. Gdy byli już bezpieczni, mundurowi wrócili do płonącego domu, gdzie po odnalezieniu źródła pożaru, rozpoczęli akcję gaśniczą. Po chwili na miejsce przybyły miejscowe jednostki OSP i jednostki JRG PSP w Krakowie, które przejęły akcję gaśniczą i dogasiły pożar.

Okazało się, że źródło ognia było w łazience, a prawdopodobną przyczyną pożaru zwarcie instalacji elektrycznej. Dzięki sprawnym działaniom policjantów podczas pożaru żadna z ewakuowanych osób nie ucierpiała.

fot. OSP Rzeszotary

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje