piątek, 23 lipca 2021 10:58

Próbował przejechać policjanta, później sięgnął po siekierę. Mieszkaniec gminy Żabno zatrzymany

Autor Aleksandra Tokarz
Próbował przejechać policjanta, później sięgnął po siekierę. Mieszkaniec gminy Żabno zatrzymany

Sceny jak z filmu grozy rozegrały się na ulicach Dąbrowy Tarnowskiej. Kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, najpierw próbował rozjechać policjanta, a potem zaatakował mundurowych siekierą. Agresor jest już w rękach policji.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 22 lipca, po godzinie 20:30. Policjanci dąbrowskiej drogówki, w trakcie pomiaru prędkości na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zauważyli samochód osobowy bez przedniej tablicy rejestracyjnej, którego kierowca poruszał się z prędkością 120 km/h, przy dozwolonej na tym odcinku jezdni 50 km/h.

- Mundurowy wykonujący pomiar dał wyraźny znak kierującemu przekraczającemu prędkość do zatrzymania, lecz ten nie zwalniał i oślepiał funkcjonariusza światłami drogowymi. Policjant w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na wysepkę dla pieszych rozdzielającą pasy jezdni przed rozpędzonym pojazdem. Kierowca przejechał przez chodnik dla pieszych i kontynuował jazdę - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Niebezpieczny kierowca poruszał się w kierunku obwodnicy miasta, a następnie w kierunku ul. Żabieńskiej. Mundurowi ruszyli w pościg. W trakcie ucieczki kierowca BMW zjeżał na przeciwległy pas ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych pojazdów. Na ul. Żabieńskiej mężczyzna zjechał w ulicę jednokierunkową, gdzie zatrzymał samochód. - Policjanci, dobiegając do pojazdu, zauważyli, że mężczyzna, wysiadając z niego, sięga po jakiś przedmiot leżący na fotelu pasażera. Jak się okazało, była to siekiera, którą zamachnął się na jednego z policjantów - dodaje rzecznik prasowa.

Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych. Groził im pozbawieniem życia. W pewnym momencie odrzucił siekierę i zaatakował policjantów pięściami. Wówczas został obezwładniony.

Kierowcą okazał się 47-latek z gminy Żabno. Pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych w organizmie. W samochodzie agresora funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwie kolejne siekiery i narkotyki.

Mężczyzna został zatrzymany. 47-latek odpowie karnie za czynną napaść na funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, znieważenie, posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

fot. ilustracyjne/pixabay

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje