czwartek, 8 lipca 2021 12:47

Proszowiccy radni dołączają do Ruchu Polska 2050

Autor Norbert Kwiatkowski
Proszowiccy radni dołączają do Ruchu Polska 2050

Dziś w Proszowicach, na terenie Amfiteatru Miejskiego, odbyła się konferencja prasowa Ruchu Polska 2050 założonego przez Szymona Hołownię. Podczas niej dołączyły do Ruchu trzy osoby: Elżbieta Belska, Rafał Chmiela, Grzegorz Sopala.

Reprezentanci regionu małopolskiego Polski 2050: Paweł Śliz (przedstawiciel Polski 2050 Szymona Hołowni w Małopolsce) i Monika Motyczyńska (liderka Zarządu Polski 2050 Małopolskie), ogłosili skład tzw. „trójki partyjnej”, która będzie rozwijać struktury partii w regionie proszowickim i działać na rzecz rozwoju powiatu proszowickiego. Są to:

Elżbieta Belska - wolontariuszka działająca na terenie powiatu proszowickiego,

Rafał Chmiela - radny powiatu proszowickiego,

Grzegorz Sopala - radny Rady Miejskiej w Proszowicach i Przewodniczący Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Proszowicach.

“Przemierzyliśmy setki kilometrów po naszym województwie, odbyliśmy dziesiątki spotkań poznając wspaniałych ludzi pełnych idei i nowych pomysłów. Na kanwie takich osób, chcemy budować naszą polityczną część ruchu.” - rozpoczął Paweł Śliz.

W czasie konferencji Rafał Chmiela podkreślił wagę oparcia realnych działań na właściwych planach. “Działania dla dobra społeczeństwa (...) muszą być oparte o rzetelne, merytoryczne zaplecze naszych ekspertów w Instytucie Strategie 2050. To sprawiło, że dziś jestem tutaj, chcąc dalej działać na rzecz lokalnej społeczności.” - komentował Chmiela.

Grzegorz Sopala zwrócił uwagę na wspólne wartości łączące go z Polską 2050. Zachęcał, szczególnie młodych ludzi, aby włączyli się aktywnie w działanie i rozwiązywanie problemów lokalnych. Sopala zakończył swoje wystąpienie zaproszeniem do współpracy.

Biogramy:

Rafał Chmiel: od dwóch kadencji radny Rady Powiatu Proszowickiego. Zaangażowany w życie lokalnej społeczności, aktywnie działa na rzecz poprawy jakości powietrza w GiM Proszowice, powiecie proszowickim. Wspiera i pomaga w przygotowaniu wniosków o określenie warunków przyłączeniowych gazu, tłumaczy, objaśnia uchwałę antysmogową dla województwa małopolskiego, pomaga w zrozumieniu i rozliczeniu dotacji z programu “Czyste powietrze”. Gorący zwolennik “Strategi dojścia do neutralności klimatycznej” przygotowanego przez Ruchu Polska 2050. W Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni zaangażowany już od wyborów prezydenckich, jako pełnomocnik powiatowy przy zgłoszeniu komisji wyborczych.

Elżbieta Belska: wolontariuszka działająca na terenie powiatu proszowickiego. Jako pracownica biura Obsługi Klienta ma wieloletnie doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi, jest blisko ludzkich problemów. Pomaganie słabszym i mniej zamożnym jest w jej DNA. Działa w wolontariacie Ruchu Polska 2050, m.in. organizowała zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Kazimierzy Wielkiej.

Grzegorz Sopala: od 7 lat radny i jednocześnie Przewodniczący Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Proszowicach. Działa aktywnie na rzecz rozwoju gminy i jej mieszkańców. Zwraca uwagę na rozwój ekonomiczno-społeczny gminy oraz poszerzenie dostępu do podstawowych usług, jak: prąd, woda, gaz, kanalizacja, chodniki i place zabaw. Wśród priorytetów wymienia bezpieczeństwo oraz budowę i remonty kolejnych dróg, jak też tworzenie nowych miejsc pracy w regionie.

Proszowice - najnowsze informacje