wtorek, 9 kwietnia 2024 13:09

VIII "Stary Motór" w Proszowicach. Co nas czeka w tym roku?

Autor Patryk Trzaska
VIII "Stary Motór" w Proszowicach. Co nas czeka w tym roku?

Setki niezwykłych motocykli, konkurencje sprawnościowe czy wspólny wyjazd na 35-kilomentrową trasę. Wszystko to za sprawą "VIII Starego Motoru", który jest organizowany przez Pasjonaci Gratów Proszowice. Co czeka w tym roku na fanów zabytkowych motocykli?

Pasjonaci Gratów Proszowice zapraszają na VIII Stary Motór - zlot zabytkowych motocykli. Uczestnicy spotykają się w niedzielę, 19 maja w Proszowicach przy ulicy Królewskiej 80.

Jest to niebywale ciekawe miejsce, zorganizowane przez nieformalną grupę   Pasjonatów Gratów Proszowice, przybliżające historię regionu z okresu XIX i XX wieku. W imprezie mogą wziąć udział posiadacze motocykli wyprodukowanych do 1990 roku.

Rejestracja uczestników  zaplanowana jest w godzinach między 13:00-14:00.
Od 13:00 do 15:00 odbywać się będą zawody motocyklowe dla chętnych. Z kolei o godzinie 15:00 rozpocznie się wyjazd na 35 km trasę. "Zobaczycie m.in. Dwór w Jakubowicach, Pałac w Pławowicach, zwiedzimy 100 letni drewniany młyn w Szreniawie. W planie imprezy również zawody w siłowaniu na rękę i rzucie szpejem. Zakończenie imprezy z rozdaniem nagród i dyplomów w OSP Opatkowice w godzinach 16:30-17:30" – piszą w komunikacie organizatorzy.

Fot. Pasjonaci Gratów Proszowice

Więcej o nieformalnej grupie Pasjonaci Gratów Proszowice oraz o organizowanych przez nich wydarzeniach można przeczytać w wywiadzie Rafałem Adamskim – jednym z założycieli Pasjonatów Gratów Proszowice.

Dają „gratom” drugie życie. „Najważniejsza jest pasja”
Połączyła ich pasja do zabytkowych pojazdów, “Stary Motór” oraz Rajd Klasyków, to imprezy, które na stałe wpisały się w tkankę kulturową

Fot. Pasjonaci Gratów Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka