piątek, 23 sierpnia 2019 08:56

Proszowice: Odwiedź Otwartą Strefę Aktywności

Autor (red)
Proszowice: Odwiedź Otwartą Strefę Aktywności

W 2018 roku gmina Proszowice zdobyła dofinansowanie na budowę trzech stref: dwóch w Proszowicach i jednej w Klimontowie. Realizacja ostatniej Otwartej Strefy Aktywności w Gminie Proszowice w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnym właśnie dobiegła końca.

Zlokalizowana na działce o nr. ewid 27/12 pomiędzy blokami 33 oraz 33a strefa o rozszerzonym wariancie ma służyć nie tylko dzieciom, ale również starszym mieszkańcom osiedla. Oficjalne otwarcie Otwartej Strefy Aktywności odbyło się w dniu 28.06.2019, a w uroczystości udział wzięli Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy, Zastępca Burmistrza Zbigniew Nowak, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wojtusik, Radna Rady Miejskiej Agnieszka Artymiak, Radny Rady Miejskiej Paweł Sroga, pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Proszowice, Zarząd Osiedla Nr 2 w Proszowicach oraz mieszkańcy Osiedla Partyzantów.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 109 999, 99 zł, a jego wykonania podjęła się Firma Remontowo Budowlana z miejscowości Bejsce. W ramach realizacji wykonano następujące czynności: rozbiórka istniejących nawierzchni, ogrodzenie placu zabaw, niwelacja terenu, zasiew traw dywanowych, nasadzenie zieleni, montaż urządzeń sportowo rekreacyjnych ( drabinka, biegacz, huśtawka, linarium, orbitek, rowerek, stolik do gry w szachy i warcaby itp.), zamontowano także ławki oraz kosze na śmieci. Do korzyści wynikających z realizacji zadania należą m.in: ogólnodostępność OSY, brak obciążenia finansowego za korzystanie, korzystny wpływ na zdrowie. Nowo powstały plac zabaw jest również doskonałym miejscem do nawiązywania nowych znajomości wśród dzieci i młodzieży mieszkającej na Osiedlu Partyzantów.

Paulina Meres

Proszowice - najnowsze informacje