sobota, 31 sierpnia 2019 10:46

Proszowice: Umowa na odbiór odpadów komunalnych podpisana

Autor (red)
Proszowice: Umowa na odbiór odpadów komunalnych podpisana

Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy podpisał umowę na odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie i Mieście Proszowice.

Wykonawcą usługi, została firma Ekom z Nowin koło Kielc. Oferta tej firmy została wybrana w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Gminę Proszowice 17 maja 2019 roku. Od rozstrzygnięcia przetargu jeden z oferentów złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych. KIO w całości oddaliła odwołanie odwołującego się uczestnika postępowania przetargowego, natomiast przeprowadzenie tej procedury wydłużyło terminy rozstrzygnięcia przetargu i zawarcia umowy. Podpisanie umowy z firmą Ekom nastąpiło 28 sierpnia, usługa zacznie być świadczona od 1 września. Firma Ekom zgodnie z umową zobowiązana jest do wyposażenia mieszkańców w pojemniki, po upływie umowy pojemniki/kontenery zostaną przejęte na własność przez Gminę Proszowice.

Oferta firmy Ekom na kwotę 4 712 800 zł była najkorzystniejsza spośród 4 ofert które wpłynęły 24 czerwca 2019 roku. Kolejna propozycja wynosiła 5 374 000 zł., następna 6 160 015,87 zł., a najdroższa 6 812 428,32 zł. Umowa z Ekomem zgodnie z warunkami przetargu, obowiązuje przez 18 miesięcy tj. do końca lutego 2021 roku.

Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej www.proszowice.pl

Już w poniedziałek 2 września, odpady segregowane będą odbierane z miejscowości: Kościelec, Ciborowiec, Posiłów, Teresin i Przezwody.

3 września tj. w wtorek odpady zmieszane odbierane będą z Bobina, Czajęczyc, Koczanowa, Mysławczyc i Piekar i Wolwanowic oraz z bloków w Proszowicach.

- Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z nowym harmonogramem zbierania odpadów, ponieważ są nowe terminy i nowe trasy inne niż dotychczasowe

- informują władze Proszowic.

W związku ze zmianą wykonawcy oraz specyfiką zabudowy prosimy o wyrozumiałość przy wystąpieniu zakłóceń oraz o zgłaszanie interwencji do firmy Ekom Oddział Jędrzejów, ul. Reymonta 12, 28-300 Jędrzejów, telefon 41 386 20 60, e-mail: ekomkielce@poczta.onet.pl

lub do Urzędu Gminy i Miasta Proszowice, pokój 51,
e-mail: um@proszowice.pl
telefon 12 385-12-30.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na okres wrzesień - grudzień 2019 roku dostępny jest pod linkiem: https://www.proszowice.pl/asp/pl_start.asp…

Uwaga mieszkańcy ulicy 3 Maja: od września 2019 r. zmienia się harmonogram odbioru odpadów komunalnych z tej ulicy.

Proszowice bloki: odbiór w każdy wtorek i piątek tygodnia.

info i fot: Rzecznik Prasowy Gminy Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje