środa, 20 maja 2020 08:42

Proszówki: Sprawca kradzieży quada za 35 tys. zł był... z Łodzi. Pojazd wrócił do właściciela

Autor Mirosław Haładyj
Proszówki: Sprawca kradzieży quada za 35 tys. zł był... z Łodzi. Pojazd wrócił do właściciela

Bocheńscy policjanci odzyskali quada, którego skradziono pod koniec kwietnia na terenie Proszówek. Pojazd wart  35 tysięcy złotych kryminalni odnaleźli na terenie województwa łódzkiego, a kilka dni później przy współpracy z łódzkimi policjantami doprowadzili sprawcę tego przestępstwa przed oblicze bocheńskiej prokuratury.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili miejsce, w którym ukrywany był quad Bombardier XT, skradziony 28 kwietnia mieszkańcowi Proszówek.

Pojazd, o wartości  35 000 złotych,  znajdował się na terenie województwa łódzkiego, w blaszanym garażu. Policjanci prowadząc szczegółowe oględziny pojazdu ustalili, że złodziej rozpoczął już działania w celu zmiany cech identyfikacyjnych bombardiera, a także częściowo przemalował karoserię czterokołowca.  Przestępcy nie było pod tym adresem więc bocheńscy kryminalni przekazali jego dane kryminalnym z KWP w Łodzi, którzy kilka dni później zatrzymali  sprawcę na terenie województwa łódzkiego. Bocheńscy  policjanci przejęli podejrzanego i doprowadzili przed oblicze prokuratury.

39-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tymczasem zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Skradziony pojazd został przekazany właścicielowi.

Fot. i inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje