piątek, 8 stycznia 2021 09:09

Przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic. Kiedy się odbędą?

Autor Aleksandra Tokarz
Przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic. Kiedy się odbędą?

Przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic ogłoszono po śmierci sprawującego ten urząd Zbigniewa Jurkiewicza. Prezes Rady Ministrów wyznaczył już dokładny termin tych wyborów.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, które wydane zostało 30 grudnia, przedterminowe wybory w gminie Ciężkowice wyznaczone zostały na niedzielę 28 lutego 2021 roku.

Zbigniew Jurkiewicz zmarł 6 grudnia, po ciężkiej walce z koronawirusem. Burmistrzem Ciężkowic był od 2010 roku. Po jego śmierci w gminie powołany został komisarz, którym został Stanisław Krawiec – kierownik tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na stanowisko komisarza powołany został na wniosek wojewody małopolskiego. Obowiązki przejął 23 grudnia.

Tarnów: Oddziały dziecięce Szpitala im. św. Łukasza gotowe na przyjęcia pacjentów. Remont dobiegł końca
Po kilkumiesięcznym remoncie do użytku zostały oddane Oddział Dziecięcy i Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie, które zyskały również nowe wyposażenie. Oddziały nie były remontowane od wielu lat, co skutkowało m.in. częstymi awariami i przerwami w pracy. Teraz sytuacja …

fot. Facebook/Gmina Ciężkowice

Tarnów - najnowsze informacje