środa, 12 maja 2021 07:25

Przejazd nowym mostem w Ostrowie możliwy później, niż zakładano

Autor Aleksandra Tokarz
Przejazd nowym mostem w Ostrowie możliwy później, niż zakładano

Umowa na realizację drugiego, a zarazem ostatniego etapu mostu w Ostrowie została podpisana. Wykonawcą została firma Wolmost z Rzeszowa. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln złotych. Przeprawa będzie jednak przejezdna później, niż początkowo zakładano.

Przetarg na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie rozstrzygnięty został 30 kwietnia tego roku. Umowę można było zawrzeć z uwagi na fakt, iż żadna z biorących w nim udział firm, w wymaganym przez prawo 10-dniowym terminie, nie złożyła odwołania.

Wartość kontraktu to 27,5 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie do drugiego etapu tej inwestycji w kwocie 19,1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Przetarg został przygotowany i przeprowadzony w profesjonalny sposób, dlatego w pierwszym możliwym dniu podpisujemy umowę, aby firma jak najszybciej weszła na teren budowy i przystąpiła do prac – powiedział starosta Roman Łucarz.

Tarnów. W zeszłym roku plany pokrzyżowała pandemia. Teraz Noc Muzeów powraca
Wiadomości Tarnów. W zeszłym roku plany pokrzyżowała pandemia. Teraz wszystko powoli wraca do normy. Tarnowska Noc Muzeów odbędzie się, jednak będzie przebiegać pod znakiem ograniczeń.

Prezes Wolmostu Rzeszów Zbigniew Wolan podkreślił, że będą realizować tę inwestycję w partnerstwie z Mostostalem Kielce. – Wspólnie wykonaliśmy już wiele zadań na terenie Podkarpacia, ale również województwa lubelskiego. Jestem pewien, że sprawnie poradzimy sobie także z mostem w Ostrowie – stwierdził.

Według pierwotnych zapewnień starosty tarnowskiego, most miał być przejezdny pod koniec tego roku. Tymczasem termin ten przesuwa się. Roboty związane z odbudową przeprawy nad Dunajcem i podpięciem pod mostem kanalizacji sanitarnej z gminy Wierzchosławice wykonane mają zostać do końca marca 2022 roku.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje