środa, 14 października 2020 13:31

Przerażające choroby i zabójcze terapie. Mroczne bractwa i tajne kulty. Takiej historii nie uczą w szkole

Autor Mirosław Haładyj
Przerażające choroby i zabójcze terapie. Mroczne bractwa i tajne kulty. Takiej historii nie uczą w szkole

Nakładem wydawnictwa Znak Horyzont ukazały się dwie kolejne intrygujące książki Jonathan J. Moore. Tym razem historyk oraz pisarz, autor wielu książek poświęconych mroczniejszej stronie życia w dawnych czasach pod lupę bierze spiski, sekty, tajne stowarzyszenia oraz medycynę w jej początkach.

Odcięte nogi, drobno posiekane kończyny, puszczanie krwi… Tak kiedyś wyglądała medycyna. A jeśli chcesz przejąć władzę nad światem, musisz wcześniej koniecznie poczytać o spiskach, sektach i tajnych stowarzyszeniach.

Mroczne bractwa i tajne kulty, czyli historia sekretnych stowarzyszeń

Co sprawia, że ludzie od zarania dziejów porzucają swoich najbliższych i podążają za garstką szaleńców wyznających obłąkańcze idee? Wydawałoby się, że nowoczesne społeczeństwo przestało wierzyć niepoczytalnym przywódcom, którzy ślepo oddają cześć irracjonalnym mocom, ale nic bardziej mylnego. Dzięki tej książce odkryjemy historię krwawych ofiar, gorliwych kapłanów oraz mistycznych proroków.

Czy templariusze byli czcicielami diabła? Dlaczego masonerię oskarżano o próby przejęcia władzy nad światem? W jakim celu Himmler chciał założyć szkoły kształcące zdolności paranormalne?

Książka Mroczne bractwa i tajne kulty zabiera czytelnika w mroczną podróż do owianego aurą tajemnicy świata najniebezpieczniejszych ugrupowań. Będzie to szalona wędrówka pomiędzy religijnymi sektami z niecierpliwością wyczekującymi apokalipsy a współczesnymi organizacjami przestępczymi notorycznie wchodzącymi w konflikt z prawem. Odsłaniamy sekrety, które nigdy nie miały wyjść na jaw!

Mroczne bractwa i tajne kulty, czyli historia sekretnych stowarzyszeń
Co sprawia, że ludzie porzucają najbliższych i podążają za garstką szaleńców wyznających obłąkańcze idee? Spiski, sekty, tajne stowarzyszenia… Odsłaniamy sekrety, które nigdy nie miały wyjść na jaw!

Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny

W dawnych wiekach chorzy znajdowali się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Dziwaczne kuracje powodowały u nich jeszcze większe cierpienia niż same choroby i często okazywały się zupełnie nieskuteczne. Ówczesne metody leczenia były raczej efektowne niż efektywne. Stosowanie wywarów ze zmielonej czaszki, świeżej krwi młodzieńców czy śmierdzących odchodów to tylko niektóre z dawnych metod uśmierzania różnych dolegliwości. Dzisiaj na wspomnienie o nich włos się jeży na karku!

Kiedyś każda recepta opierała się na szalonych przesądach i bezsensownych domysłach. Przykłady? Wierzono, że koklusz można wyleczyć, pijąc wodę z czaszki biskupa, picie końskiego nasienia miało wpływać korzystnie na płodność kobiety, a lekarstwem na brodawki miało być dotknięcie płaszcza mężczyzny, który nigdy nie widział swojego ojca.

Choroby były utrapieniem nie tylko dla pojedynczego człowieka, ale także dla całych społeczności. Wiele ze schorzeń zmieniło bieg historii. W jaki sposób tyfus pomógł pokonać Napoleona? Dlaczego podagra zapewniła Stanom Zjednoczonym niepodległość? Czy zaburzenia psychiczne Joanny d’Arc przechyliły szalę zwycięstwa w wojnie z Anglią?

Książka bez skrupułów opisuje najbardziej przerażające i bolesne choroby występujące na przestrzeni dziejów. Przedstawia również dziwaczne i zatrważające metody ich leczenia. To historia pełna wijących się pasożytów, pękających krost i gnijących kończyn. Tylko czytelnicy o mocnych nerwach i dobrym zdrowiu będą w stanie tę książkę przeczytać!

Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medy
Odcięte nogi, puszczanie krwi i wywar ze zmielonej czaszki… Tak kiedyś wyglądała medycyna! Poznaj najbardziej przerażające i bolesne choroby w dziejach oraz dziwaczne i zatrważające metody ich leczenia.

Fot. i opis książek pochodzi od wydawcy

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje