poniedziałek, 8 stycznia 2024 15:32

Przez przypadek znaleźli i uratowali psa. Zamarzłby bez ich pomocy

Autor Karolina Kurando
Przez przypadek znaleźli i uratowali psa. Zamarzłby bez ich pomocy

Zapowiadane mrozy dotarły do Krakowa i okolic. Doskwierają nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Krakowskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt (KTOZ) w trosce o podopiecznych kilka dni temu zaapelowało z prośbą o tymczasowe przygarnięcie psów zamieszkujących zewnętrzne boksy. Odzew ludzi przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich – żaden pies nie pozostał na zewnętrznym wybiegu. Niestety, nie wszyscy myślą o dobru i bezpieczeństwie zwierząt, co pokazuje dzisiejsza interwencja KTOZ-u.

Akcja Mrozy ogłoszona przez KTOZ udała się znakomicie, wszystkie pieski znalazły schronienie na te mroźne dni. Jednak w potrzebie są nie tylko psy przebywające w schroniskach. KTOZ napisało dziś na swoim profilu na Facebooku, że przez pomyłkę na trasie w drodze na interwencję udało im się uratować psa z okrutnych warunków – uwięzionego na łańcuchu, bez dostępu do jedzenia, wody, leżącego w śniegu nieopodal nieocieplonej budy. Czysty przypadek sprawił, że psa znaleziono i uratowano, został zabezpieczony przez pracowników i znajduje się pod opieką KTOZ-u. Na miejsce zdarzenia wezwano policję.

przepisa Istnieje możliwość, że często przez zwykłe życie… Nasi inspektorzy jadący na...

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad zwierzętami ; Poniedziałek, 8 stycznia 2024

W Polsce wciąż powraca dyskusja na temat praw zwierząt, coraz częściej kładziony jest nacisk na edukację w kwestii ich ochrony. Apelujemy o zgłaszanie odpowiednim służbom wszelkich incydentów i zaniedbań. Przypominamy również, że warto uchylić okienka w piwnicach, by wolno żyjące koty miały się gdzie schronić w tę pogodę.

KTOZ nie jest jedynym schroniskiem, które ogłosiło Akcję Mrozy. Zachęcamy do zapoznania się z potrzebami placówek znajdujących się w Waszych okolicach i pomocy w przechowaniu lub odpowiedzialnej adopcji zwierząt.

Kochani Przyjaciele Sierściuszków 🩷🩷🩷 Nadchodzą bardzo zimne dni.❄️🌨️🌬️ Część z naszych piesków „upchnęliśmy” właśnie do...

Opublikowany przez Przytul Sierściucha Sobota, 6 stycznia 2024

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka