niedziela, 3 marca 2024 10:14

Przez telefon usłyszała, że działa grupa okradająca starszych ludzi. Chwile później sama straciła swoje oszczędności

Autor Patryk Trzaska
Przez telefon usłyszała, że działa grupa okradająca starszych ludzi. Chwile później sama straciła swoje oszczędności

Odebrała telefon i usłyszała, że na terenie Nowego Sącza działa grupa przestępcza okradająca starszych ludzi. Chwile później sama straciła swoje oszczędności. Policjanci ostrzegają przed nowym sposobem oszustwa.

Do zdarzenia doszło 29 lutego. Tuż po godzinie 16:00 do sądeckich policjantów zgłosiła się 72-letnia mieszkanka Nowego Sącza, która poinformowała, że straciła niemal 17 tys. złotych w wyniku oszustwa. Kilka godzin wcześniej do seniorki zadzwoniła nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka policji i przekazała jej, że w okolicy działa grupa przestępcza okradająca starszych ludzi. Pod pretekstem zabezpieczenia oszczędności 72-latki, poleciła, by ta spakowała wszystkie swoje pieniądze i zostawiła je przed drzwiami mieszkania. Stamtąd zostały zabrane przez nieznajomego mężczyznę.

Wkrótce okazało się, że w identyczny sposób została oszukana kolejna mieszkanka Nowego Sącza, która zgłosiła się do policjantów dwie godziny później. Do niej także zadzwoniła rzekoma funkcjonariuszka, a sprzed drzwi jej mieszkania mężczyzna odebrał zapakowaną złotą biżuterię o wartości 3 tys. złotych oraz 12 tys. złotych w gotówce.

Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze prowadzą intensywne czynności wyjaśniające, których celem jest ustalenie tożsamości oszustów. Jednocześnie policjanci apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę.

źródło: KMP Nowy Sącz

foto: pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka