czwartek, 4 sierpnia 2022 08:03

Przyjechali do Nowego Sącza, by kręcić materiał filmowy. Przy okazji wlepiono kilka mandatów i skierowano wniosek do sądu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Przyjechali do Nowego Sącza, by kręcić materiał filmowy. Przy okazji wlepiono kilka mandatów i skierowano wniosek do sądu

Ekipa programu TVP3 Kraków przyjechała do Nowego Sącza, by nagrać materiał do nowego odcinka „Jedź bezpiecznie”. Podczas kręcenia ujęć, kamera zarejestrowała kilka wykroczeń dotyczących wyprzedzania na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi – ich sprawcy zostali ukarani wysokimi mandatami, a w jednym przypadku policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

W programie pn. „Jedź bezpiecznie” emitowanym na antenie TVP3 Kraków, prezentowane są ważne tematy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz porady ekspertów, jak zachować się w trudnych sytuacjach na drodze. Kilka dni temu na terenie Nowego Sącza ekipa przygotowywała materiał do nowego odcinka. Tym razem Marek Dworak – Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wyjaśnił widzom, jak prawidłowo poruszać się po nowym rondzie przy sądeckim szpitalu, a na ulicy Królowej Jadwigi sprawdzono, czy kierowcy stosują się do obowiązujących od ponad roku przepisów przyznających pieszym więcej praw.

Podczas nagrywania ujęć do programu na ulicy Królowej Jadwigi, kamera zarejestrowała cztery wykroczenia związane z wyprzedzaniem na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi. W związku z tym trzech kierujących zostało ukaranych mandatami w wysokości 1500 złotych, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych, natomiast w jednym przypadku policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Cały program można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Kraków (Jedź bezpiecznie: odc. 899).

Inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje