poniedziałek, 9 listopada 2020 06:01

Rada Nadzorcza odwołała prezesa Wodociągów Niepołomice

Autor Marzena Gitler
Rada Nadzorcza odwołała prezesa Wodociągów Niepołomice

Rada Nadzorcza Wodociągów Niepołomice 30 października odwołała prezesa Przemysława Bębna. Nowym Prezesem Spółki został Arnold Stempak.

Przemysław Bęben początkowo był pełnomocnikiem pełniącego obowiązki burmistrza Krystiana Zielińskiego, związanego z PiS 27 latka z Grabna w powiecie tarnowskim, który od 19 grudnia 2019 roku decyzją premiera Mateusza Morawieckiego zastąpił wieloletniego burmistrza Niepołomic po tym, gdy decyzją sądu został wraz ze swoim zastepcą Adamem Trawdowskim zawieszony w pełnieniu obowiązków w związku z toczącym się śledztwem w sprawie budowy szkoły w Jazach.

Krystian Zieliński zastąpił burmistrza Niepołomic
Jak można się było spodziewać w Niepołomicach, w związku z zawieszeniem w czynnościach służbowych burmistrza i wiceburmistrza, wprowadzono zarząd komisaryczny. Kim jest wyznaczony przez premiera komisarz? Krystian Zieliński ma 27 lat, pochodzi z Wojnicza, mieszka w Grabnie. Studiował administrację …

W związku z działaniami Krystiana Zielińskiego w czasie, gdy zastąpił burmistrza Romana Ptaka, interweniowali posłowie PO Marek Sowa i Aleksander Miszalski. Zastrzeżenia posłów budziło zwłaszcza wysokie wynagrodzenie Przemysława Bębna za kilka dni pracy jako pełnomocnik p.o. burmistrza.

Poseł PO do prezesa: Ucieka pan jak szczur
Ucieka pan jak szczur - takie słowa usłyszał dziś od posła Marka Sowy nowy prezes Wodociagów Niepołomice, Przemysław Bęben. O co chodzi? Dziś zgodnie z obietnicą posłowie Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa i Aleksander Miszalski przeprowadzili poselską kontrolę w Urzędzie Miasta Niepołomice. Sprawa …

Ostatecznie burmistrz Ptak i jego zastępca Adam Twardowski wrócili na swoje stanowisko 30 września.

Niepołomice. Sąd zmienił decyzję. Burmistrz i zastępca wracają do Urzędu Miasta
Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił dziś trwający od grudnia środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych burmistrza Romana Ptaka i wiceburmistrza Adama Twardowskiego.

Jedą ze zmian w ramach "sprzątania" po komisarzu, były zmiany w Wodociągach Niepołomice - odwołanie prezesa Przemysława Bębna i powołanie na to stanowisko Arnolda Stempaka.

Na stanowisko Prokurenta Spółki powołano pana Wojciecha Cholewę. Sytuację skomentował na Facebooku burmistrz Roman Ptak:

Odwołanie Prezesa Wodociągów

Rada Nadzorcza odwołała dzisiaj prezesa spółki Wodociągi Niepołomice, Przemysława Bębna. Oto mój krótki komentarz w tej sprawie ⤵️

Opublikowany przez Roman Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Piątek, 30 października 2020
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje