poniedziałek, 9 sierpnia 2021 08:16

Ranking gry FIFA

Autor Artykuł sponsorowany
Ranking gry FIFA

FIFA jest jedną z najbardziej popularnych gier na świecie. Jest to symulator piłki nożnej, który bardzo chętnie wybierany jest przez wszystkich fanów tego sportu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tej gry, a także zapoznać się z takim elementem, jak ranking gry FIFA.

Czym jest FIFA?


FIFA stanowi skrót od Fédération Internationale de Football Association, czyli Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Jest to międzynarodowa organizacja pozarządowa. W jej ramach funkcjonuje aż dwieście jedenaście narodowych federacji piłki nożnej, wśród których wyróżnia się sto osiemdziesiąt pięć państw. FIFA zajmuje się przede wszystkim organizacją różnego rodzaju pojedynków piłkarskich, takich jak turnieje olimpijskie lub mistrzostwa świata kobiet lub mężczyzn. W zakresie jej działalności można również wymienić ustalanie przepisów gier związanych z piłką nożną. FIFA to organizacja znana i uznawana na całym świecie. Jej aktualnym przewodniczącym jest Gianni Infantino.

Gry FIFA


FIFA to również seria gier komputerowych, której nazwa pochodzi od organizacji FIFA. Seria gier komputerowych związana jest w bezpośredni sposób z tematyką piłki nożnej. Pierwsza gra została wydana w 1994 roku i był to FIFA Football Soccer. Od tego czasu ukazało się bardzo wiele wersji, które obejmują zarówno kontynuacje, jak i podserie. Wśród nich można na przykład wyróżnić grę FIFA Street, której akcja odbywa się w realiach futbolu ulicznego, a także FIFA Manager, który stanowi menedżer piłkarski. FIFA jest jedną z najbardziej znanych oraz cenionych piłkarskich symulacji. Sprawdza się idealnie przede wszystkim wśród fanów tego sportu. Produkowane gry są jednym z elementów promocyjnych takich wydarzeń sportowych, jak między innymi piłkarskie Mistrzostwa Świata. Pod adresem: https://rankingi-sportowe.pl/ranking-esport/#ranking-gry-fifa dostepny jest aktualny ranking gry FIFA

Charakterystyka gier


Ranking gry FIFA obejmuje bardzo wiele gier, które ukazują się w regularnych odstępach czasu. Gry z głównej linii cyklu ukazują się regularnie co roku. Wśród ich przykładów można na przykład wymienić grę FIFA 2018 lub FIFA 2020. Dodatkowo w międzyczasie wydawane są również gry uzupełniające całą serię. Wśród nich wymienia się między innymi FIFA Manager, FIFA Street, ale także FIFA Mobile. Dodatkowo gry są wydawane również na różne większe wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Europy.

Gry z serii FIFA


Podstawowe wersje gier z serii FIFA ukazują się w różnych wariantach co roku. Ranking gry FIFA zawiera bardzo wiele takich pozycji, a wśród nich można na przykład wymienić grę FIFA 2019 oraz FIFA 2020. Najnowszą częścią jest FIFA 2022 i jest to kolejna odsłona popularnego cyklu piłkarskiego. Gracz w grze bierze udział w różnego rodzaju turniejach piłki nożnej oraz meczach i próbuje zajść na szczyt rankingu. Dodatkowo w grze można również znaleźć oryginalne drużyny, ligi, a także zawodników.

Gry z serii FIFA World Cup


Kolejną serią gier związanych z piłką nożną jest FIFA World Cup. Ta seria poświęcona jest regularnie odbywającym się Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej. Wśród tytułów, które zostały wydane do tej pory, można wymienić następujące:
- World Cup 98,
- FIFA World Cup 2002,
- FIFA World Cup 2006,
- FIFA World Cup 2010,
- FIFA World Cup 2014.
W grach bardzo realnie są odwzorowane stadiony oraz drużyny reprezentacji poszczególnych krajów. Dlatego gracz może się poczuć tak, jakby brał udział w rzeczywistych Mistrzostwach Świata.

Gry z serii UEFA Euro
Wśród różnych serii gier FIFA można również wymienić UEFA Euro. Jest to odwzorowanie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wśród przykładowych tytułów tej serii można wymienić następujące:
- UEFA Euro 2000,
- UEFA Euro 2004.
- UEFA Euro 2008,
- UEFA Euro 2012.
W grach w tej serii można wyróżnić kilka możliwości rozgrywki. Wśród nich wymienia się zarówno wyprawę, jak i tryb Mistrzostw Europy. Dodatkowo gracze mogą również rozgrywać mecze towarzyskie oraz podejmować grę w trybie treningu.

Gry z serii FIFA Manager


FIFA Manager to kolejna seria popularnej gry FIFA. W ramach tej serii można wyróżnić zarówno Total Club Manager, jak i FIFA Manager. Gra stanowi menedżer piłkarski, w którym z powodzeniem można podejmować się szeregu różnych działań. Gracz w grze prowadzi swoją drużynę do zwycięstwa na czele rankingu. Podczas grania powinny zostać uwzględnione najważniejsze aspekty gry. Wśród nich można wymienić wybór członków drużyny, a także system treningowy oraz transfery.

Gry z serii FIFA Street


Kolejną serią gier FIFA z całą pewnością jest FIFA Street. Ta seria odnosi się przede wszystkim do futbolu ulicznego. Gracz ma możliwość wyboru ulicznej drużyny reprezentacji. Tryby gry obejmują zarówno mecze towarzyskie, jak i tryb mistrza ulicy. Dodatkowo gracz może zająć się również tworzeniem drużyny oraz wzmacnianiem zawodników.

Sport

Sport - najnowsze informacje