wtorek, 19 grudnia 2023 08:05

Regeneracja pomp hydraulicznych krok po kroku: Jak przywrócić wydajność bez konieczności wymiany?

Autor Artykuł sponsorowany
Regeneracja pomp hydraulicznych krok po kroku: Jak przywrócić wydajność bez konieczności wymiany?

Regeneracja pomp hydraulicznych jest chętnie wybieraną usługą, a jej niewątpliwym atutem są potencjalne oszczędności dla właściciela maszyny wyposażonej w pompę. Regeneracja pompy hydraulicznej jest bowiem bardzo dobrym sposobem na przywrócenie maszynie jej pierwotnych parametrów pracy przy mniejszym nakładzie finansowym. Wyjaśniamy, na czym właściwie polega regeneracja pomp hydraulicznych i jak przebiega ten proces.

W jakim celu przeprowadza się regenerację pompy hydraulicznej?

Regeneracja pomp hydraulicznych ma na celu odnowienie pompy i przywrócenie jej fabrycznych parametrów pracy, a także niekiedy jej pierwotnego wyglądu. Regeneracja pompy sprawia, że nawet mocno wyeksploatowany już podzespół może pracować równie wydajnie jak nowy, a także lepiej znosić duże obciążenia. Regeneracja pomp hydraulicznych zlecana jest przez fachowców głównie po to, aby usprawnić czynności wykonywane przez maszynę, np. koparkę, ale też wówczas, gdy ze względu na długi czas jej eksploatacji wzrasta ryzyko wystąpienia poważnej usterki pompy. Podczas regeneracji pompa zostanie dokładnie sprawdzona, a zużyte elementy wymienione, dzięki czemu wspomniane ryzyko awarii zdecydowanie się zmniejszy. Regeneracja pompy hydraulicznej może też być doskonałym sposobem na uniknięcie wydatku związanego z wymianą starej wysłużonej lub uszkodzonej pompy na nową. Odnowienie pompy jest tańsze i zwykle mniej czasochłonne niż montaż nowej części. Dzięki regeneracji używanego podzespołu można więc zakup nowej pompy przełożyć na tzw. lepsze czasy, ale tempo, jakość pracy i wydajność maszyny wcale nie muszą na tym cierpieć. Czasem regeneracja pomp hydraulicznych bywa jedyną dostępną opcją, a dzieje się tak w przypadku nieprodukowanych już pomp oraz pomp hydraulicznych, których nie da się szybko sprowadzić od zagranicznego producenta.

Jak wygląda profesjonalnie wykonana regeneracja pomp hydraulicznych?

Profesjonalna regeneracja pomp hydraulicznych to jedna z wyspecjalizowanych usług świadczonych przez renomowany serwis maszyn BANAT, który na terenie całej Polski. Ponieważ firma BANAT od niemal dwóch dekad z sukcesami naprawia podzespoły hydrauliki siłowej, a także zajmuje się ich regeneracją, uchodzi w tej dziedzinie za wzór do naśladowania. Regeneracja pomp hydraulicznych zlecona BANAT rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki – pompa jest demontowana, a każda jej składowa dokładnie oczyszczana i sprawdzana. Nim prace remontowe się rozpoczną, zlecający regenerację otrzymuje dokładny kosztorys wraz z dokumentacją. Po akceptacji proponowanych rozwiązań w ramach regeneracji wymieniane są lub naprawiane uszkodzone części, płyny robocze, uszczelki oraz usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, bo te mogą doprowadzić do usterki układu hydraulicznego. Regeneracja pompy hydraulicznej prowadzona przez BANAT kończy się serią testów, które pozwalają zweryfikować parametry pracy maszyny przy różnych obciążeniach, a więc skuteczność przeprowadzonej odnowy. BANAT udziela ponadto kilkumiesięcznej gwarancji na zrealizowane przez siebie usługi, a na życzenie klientów przywraca również regenerowanej pompie fabryczny wygląd. Oprócz profesjonalizmu istotnym wyróżnikiem usług realizowanych przez BANAT jest sprawność działania – firma dysponuje mobilnym serwisem, dedykowanymi stanowiskami diagnostycznymi dla pomp oraz bazą części wymiennych, a to znacząco przyspiesza proces regeneracji odnawianej pompy.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka