środa, 29 marca 2023 08:17

Reklama na ścianie czy chodniku? Poznaj media na trudne podłoża

Autor Bernard Szwabowski
Reklama na ścianie czy chodniku? Poznaj media na trudne podłoża

Materiały specjalistyczne to obecnie szeroki wybór mediów pozwalających na tworzenie często niestandardowych połączeń z podłożem. Ich zastosowanie umożliwia nam uzyskanie oryginalnych produktów końcowych, dzięki którym reklama może znacznie powiększyć zakres swojego zasięgu. Na łamach serwisu mediadodruku.pl, poza materiałami podstawowymi takimi jak folia polimerowa, monomerowa czy canvas, zaprezentowane są również materiały do zadań specjalnych. Znajdziemy wśród nich folie metalizowane, laminaty tablicowe czy też folie easy apply easy remove. Jakie są ich właściwości? Gdzie znajdują zastosowanie?

Folie metalizowane

Folia holograficzna daje wyjątkowy efekt wizualny. W ofercie API.PL dostępne są zarówno standardowe folie holograficzne jak i perforowane, typu OWV. Ciekawym produktem jest folia do dekoracji zmieniająca kolor szyb. RainbowMe pozwala na uzyskanie niesamowitego efektu tęczy na szkle; folia ta występuje w barwie niebieskiej i czerwonej. Idealnie sprawdza się w przypadku witryn sklepowych, ale również dekoracji okiennych w mieszkaniach czy instytucjach.

Easy apply easy remove

Folie typu easy apply easy remove będą świetnym wyborem w przypadku grafik aplikowanych na ściany, szyby oraz meble. Nawet w przypadku wielokrotnej zmiany położenia nie tracą one przyczepności i nie pozostawiają zabrudzeń, gdy grafika zostaje usunięta. Wśród materiałów easy apply easy remove znajdziemy podłoża o różnych typach przylegania do powierzchni (folie z klejem kropelkowym, folie z mikrossawkami, podłoża bez kleju – folia adhezyjna i folia elektrostatyczna).

Folie i laminaty tablicowe

Dzięki nim stworzymy powierzchnie, na których możemy pisać. Samoprzylepne folie tablicowe bądź też laminaty tablicowe stanowią praktyczne rozwiązane, które cechuje m.in. łatwość i szybkość montażu. Dotniemy je do potrzebnego formatu, okleimy przy ich pomocy wiele powierzchni a w rezultacie uzyskamy małe tablice, pasy a nawet całe ściany gotowe do pisania. Gdzie znajdują zastosowanie? Praktycznie wszędzie! Znajdziemy je w restauracjach i hotelach, biurach, domach oraz w szkołach. Dzięki tej grupie mediów stworzymy tablice do mazaków suchościeralnych, permanentnych, ale także do tradycyjnej kredy tablicowej.

Folie okienne

Te samoprzylepne folie mogą być nanoszone na szyby, ścianki działowe czy też witryny. Poszczególne produkty przeznaczone są do określonych zastosowań. Przykładowo, OWV są foliami z perforacją na całej powierzchni. Rewers jest czarny, strona zadruku zaś biała. W rezultacie, z  zewnątrz widoczna jest grafika, z kolei z drugiej strony mamy nieograniczoną widoczność na otoczenie. Dostępne są także folie PVC i PET z rozmieszczonym punktowo klejem kropelkowym. Wyjątkowo łatwe w aplikacji, nie pozostawiają bąbelków powietrza.

Trudne aplikacje

Sprawdzają się tam, gdzie reklama, grafiki, oznaczenia mają być przeniesione na powierzchnie w przypadku których zwykłe folie nie zdadzą egzaminu. Dobrym przykładem może być folia asfaltowa Asphalt Art Eco. Materiałem bazowym w jej przypadku jest aluminium. Folia jest elastyczna, wytrzymała na wysokie i niskie temperatury oraz działanie środków chemicznych. Idealnie sprawdza się w przypadku długotrwałych kampanii reklamowych. Może być aplikowana na asfalt, kostkę brukową, chodniki czy też dno basenów.

API.PL oferuje również rozwiązania do druku DTF, DTG, sitodruku czy ekosolwentowego.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka