wtorek, 11 stycznia 2022 21:36

"Rodzicu! To nie są prawdziwe szczepionki". Na ulicach miasta pojawiły się antyszczepionkowe plakaty

Autor Głos 24
"Rodzicu! To nie są prawdziwe szczepionki". Na ulicach miasta pojawiły się antyszczepionkowe plakaty

Antyszczepionkowe plakaty pojawiły się na ulicach Siemianowic Śląskich. Za informacje na nich zawarte odpowiada Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Poseł Michał Gramatyka zaapelował o ich usunięcie do prezydenta miasta, Rafała Piecha.

Na rozwieszonych w Siemanowicach Śląskich plakatach widać było płaczące dziecko z przystawionym do głowy pistoletem.

– Rodzicu! To nie są tradycyjne szczepionki. To są eksperymentalne preparaty inżynierii genetycznej, za które rząd i producenci nie chcą wziąć odpowiedzialności. Rząd, Minister Zdrowia i Rada Medyczna kłamią, informując o bezpieczeństwie "szczepionek" przeciw COVID-19

– można było przeczytać na plakatach. Za zamieszczoną na nich treść odpowiada Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

– Antynaukowe bzdury już nie tylko w wypowiedziach @RafalPiech_ ale także na miejskich nośnikach w

– tak sytuację skomentował na Twitterze poseł Michał Gramatyka.

Jak informuje Gramatyka, prezydent Siemanowic Śląskich znany jest ze swoich antyszczepionkowych wypowiedzi.

– Dostałem dziś newsletter portalu demagog.org.pl. Trzy z sześciu zamieszczonych w nim i zdemaskowanych fake-newsów to wypowiedzi prezydenta Rafała Piecha. Wszystkie dotyczą kwestii COVID-19. Oliwy do ognia dodają plakaty, które wczoraj – 9 stycznia – pojawiły się w miejskiej przestrzeni na publicznych słupach. Uważam, że jest to skandaliczne. Miasto nie powinno pozwalać na takie rzeczy

- powiedział dla "Dziennika Zachodniego" Michał Gramatyka.

Poseł PL2050 uważa, że prezydent Siemianowic Śląskich swoimi wypowiedziami tworzy dla obywateli realne niebezpieczeństwo:

– Atakuje rząd, Radę Medyczną i dorobek nauki. Nie wiem, czy ma świadomość, że przez takie działania tworzy realne niebezpieczeństwo dla Polek i Polaków - i tak mamy jeden z najwyższych w Europie wskaźników covidowych zgonów przy jednym z najniższych wskaźników wyszczepienia. Wszyscy powinniśmy odpowiedzialnie nakłaniać mieszkańców do szczepienia się. Dziś to jedyna możliwość ograniczenia liczby zakażeń i transmisji samego wirusa - dodał Gramatyka.

Gramatyka podkreślił, że, jego zdaniem, nazywanie szczepionek "eksperymentem medycznym" jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Plakaty już zniknęły z ulic miasta.

Inf.: Twitter, "Dziennik Zachodni"
Fot.: Twitter

Polska

Polska - najnowsze informacje