czwartek, 7 kwietnia 2022 12:37

Rosyjski żołnierz zamienił kamizelkę na MacBooka i za chciwość zapłacił najwyższą cenę

Autor Katarzyna Jamróz
Rosyjski żołnierz zamienił kamizelkę na MacBooka i za chciwość zapłacił najwyższą cenę

Media społecznościowe obiegło nagranie, w którym ukraiński żołnierz pokazuje konsekwencję niecodziennego pomysłu, na jaki wpadł jeden z żołnierzy Putina. Podczas przeszukiwania ciała wojskowego, Ukrainiec trafił na zaskakujące odkrycie.

Od początku wojny docierają do nas informacje o tym, że agresorzy Putina uprawiają na okupowanych terenach szabrownictwo. Kradną na potęgę. Ich łupami stała się nie tylko żywność, alkohol czy biżuteria.. Rosjanie plądrują sklepy i mieszkania cywilów na przejętych przez siebie terenach, z których wynoszą sprzęt RTV i AGD.

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował, że rosyjskie wojsko w mieście Narowla (obwód homelskim) położonym na Białorusi, zorganizowało bazar. Rosjanie handlują tam sprzętami RTV i AGD, rowerami, samochodami, biżuterią, kosmetykami czy zabawkami, które zabrali ukraińskim cywilom.

MacBook jako wkład kuloodporny?

Na niecodzienny pomysł wpadł jeden z rosyjskich żołnierzy, który ze swojej kamizelki kuloodpornej wyjął płytę balistyczną. Jej zadaniem jest ochronienie noszącego kamizelkę przed pociskami. W miejsce płyty wsadził skradzionego laptopa firmy Apple. Jak się okazało, nie był to dobry pomysł.. Jak donoszą ukraińskie media, złodziej zmarł w wyniku postrzału. A MacBook, który najwidoczniej miał mu służyć jako wkład kuloodporny, również został zniszczony.

Fot.: MacBook вместо Бронежилета/ YouTube.com/Screen

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje