środa, 15 września 2021 15:32

Rowerowy weekend w Miechowie

Autor Tomasz Stępień
Rowerowy weekend w Miechowie

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zaprasza w najbliższy weekend na dwie rowerowy imprezy, w których wziąć udział może każdy.

W sobotę 18 września - Miechowski Rajd na orientację w poszukiwaniu Obszarów NATURA 2000.  Łączna długość trasy rajdu wynosi 35 km. i znajduje się na terenie powiatu miechowskiego. Rajd rozpoczyna się w Zarogowie, punkt startowy plac przy remizie OSP w Zarogowie. Trasa obejmuje 8 punktów kontrolnych.

W Rajdzie mogą brać udział osoby pełnoletnie, a także niepełnoletnie. Osoby poniżej 18 roku życia, a jednocześnie powyżej 15 roku życia mogą uczestniczyć w Rajdzie bez opiekunów, ale za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Dzieci poniżej 15 roku życia mogą brać udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze przez rodziców lub prawnych opiekunów, pod warunkiem, że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.

Harmonogram imprezy:

- godz. 13:00 – rozpoczęcie rejestracji kandydatów (remiza OSP Zarogów)

- godz. 13:50 – odprawa techniczna

- godz. 14:00 – 17:00 – start rajdu

- godz. 17:00 – zakończenie rajdu

- godz. 17:30 – wręczenie pucharów, medali oraz dyplomów

Druga rowerowa impreza to Rowerowe zakończenie lata szlakiem byłej kolejki wąskotorowej. Centrum Kultury i Sportu zaprasza na nią w niedzielę, 19 września.

Start o godzinie 15:00 przy remizie OSP Bukowska Wola. Meta - las Chodówki (altanka). Wstęp wolny.

Miechów - najnowsze informacje