środa, 27 maja 2020 08:14

Rozbił się na betonowym murku. Motocykl niezarejestrowany, bez ubezpieczenia, a on nie miał uprawnień

Autor Tomasz Stępień
Rozbił się na betonowym murku. Motocykl niezarejestrowany, bez ubezpieczenia, a on nie miał uprawnień

23-letni motocyklista zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Ranny mężczyzna  śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

Do zdarzenia doszło  25 maja około godziny 22 w miejscowości Troks.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-letni motocyklista, jadąc od Olkusza w kierunku Braciejówki, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust.  Motocyklista został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie.  Doznał on złamania nóg.

Ustalono również, że 23-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii A, z kolei motocykl nie był wyposażony w światła zewnętrzne. Pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowcy pobrano krew do badania.

Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia.   Obecnie Policja ustala dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 730 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 831 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba wypadków uległa zmniejszeniu o prawie 40%, liczba rannych spadła o 46 % natomiast ilość osób zabitych pozostała na tym samym poziomie. Dane dotyczące ilości wypadków śmiertelnych pokazują, że zdarzenia, do których doszło, były tragiczne w skutkach, a dominującą ich przyczyną była nadmierna prędkość.

info i fot: KPP w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje