wtorek, 23 sierpnia 2022 13:00

Rozpoznajesz te kobiety? Koniecznie powiadom o tym policję!

Autor Katarzyna Jamróz
Rozpoznajesz te kobiety? Koniecznie powiadom o tym policję!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa metodą „na pracownika ZUS”. W celu ustalenia tożsamości kobiet, które okradły seniorkę, policja opublikowała ich portrety pamięciowe.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (5 sierpnia) w południe w Nowym Targu. Do 77-letniej nowotarżanki przyszła kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS-u i fałszywa „pani doktor”, której badanie i opis historii choroby miał zapewnić seniorce podwyżkę emerytury.

– Podczas badania seniorki przez fałszywą lekarkę, druga z kobiet zabrała wszystkie pieniądze i wyszła z mieszkania. Kiedy „pani doktor” również opuściła mieszkanie nowotarżanki ta zorientowała się, że została oszukana i straciła blisko 30 tysięcy złotych

– informuje policja.

W przypadku jakichkolwiek informacji pomocnych w ustaleniu tożsamości kobiet, policja prosi o kontakt z funkcjonariuszami z Nowego Targu pod nr tel. 47 83 46 400, 47 83 46 457, pocztą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@nowy-targ.policja.gov.pl, bądź z najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112.

Inf./Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka