piątek, 15 stycznia 2021 19:19

Rusza budowa siedziby Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce. "To budynek oczekiwany i symbol naszego 130-lecia"

Autor Marzena Gitler
Rusza budowa siedziby Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce. "To budynek oczekiwany i symbol naszego 130-lecia"

- Zdarzało się nam, że wyjazd karetki był niemożliwy, bo ktoś zostawił samochód i odszedł - mówi Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Jakie znaczenie ma nowa inwestycja, która powstanie w Wieliczce i kiedy zostanie ukończona?

Pogotowie Ratunkowe w Wieliczce dostanie nową siedzibę. Do tej pory, aby dojechać do pacjenta, karetki musiały jeździć wąskimi, zakorkowanymi ulicami. Teraz się to zmieni.

Jak będzie wyglądać nową siedziba pogotowia, na której budowę właśnie podpisano umowę z wykonawcą? Kiedy zostanie oddana do użycia? - o to pytamy dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Małgorzatę Popławską.

Rozmawiamy też o tym, jak wygląda szczepienie na COVID wśród personelu pogotowia, jakie są obecnie największe potrzeby instytucji i czy zdarzają się nadal takie sytuacje, w których karetkę musi zastąpić śmigłowiec, bo wszystkie ambulanse są zajęte. Zobacz naszą rozmowę.  

zobacz też:

Wieliczka. Podpisano umowę na budowę nowej siedziby pogotowia
14 stycznia podpisano umowę na budowę nowej siedziby Krakoweskiego Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce.
Wieliczka. Kiedy powstanie nowy budynek dla zespołów ratownictwa medycznego?
Coraz bliżej budowy nowej siedziby Pogotowie Ratunkowego w Wieliczce. Wiemy już kiedy powstanie.
Wieliczka. Związkowcy nie chcą rozbudowy ośrodka zdrowia. Co na to burmistrz?
Przedstawiciele wielickich oddziałów związków zawodowych skierowali pismo do Przewodniczącego Rady Miasta Wieliczka Tadeusza Lurańca w sprawie rozbudowy ośrodka zdrowia przy Szpunara. O wyrażone w nim wątpliwości pytamy burmistrza Artura Kozioła.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje