poniedziałek, 24 maja 2021 15:58

Rusza kolejna edycja Erasmus+ Będzie więcej pieniędzy na wymianę młodzieży

Autor Artykuł partnera
Rusza kolejna edycja Erasmus+ Będzie więcej pieniędzy na wymianę młodzieży

Rusza kolejna edycja programu Erasmus+, dzięki któremu co roku tysiące młodych ludzi -  uczniów, studentów, oraz ich nauczycieli mogą bezpośrednio poznawać kulturę swoich europejskich sąsiadów. - Dzięki zaangażowaniu Parlamentu udało się potroić zaplanowaną przez Komisję Europejską kwotę na ten program - podkreśla europoseł.

- Młodość to czas nie tylko nauki, to czas poznawania ciekawych ludzi, miłości, podróży, to czas nowych wyzwań - przypomina europoseł Adam Jarubas, który zachęca do aplikowania o środki na wymianę z programu Erasmus+.

- Dzięki zaangażowaniu Parlamentu udało się potroić zaplanowaną przez Komisję Europejską kwotę na ten program - 26 mld Euro, dzięki którym młodzież będzie mogła studiować, poznawać się, wymieniać doświadczeniami - podkreśla europoseł.

Program Erasmus+, to możliwość rozwoju i nauki na zagranicznych uczelniach w całej Europie.

O tym jak jest potrzebny i ciekawych historiach studentów - rozmawia z prof. Marzeną Marczewską z naszego uniwersytetu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  

- Powinniśmy wykorzystywać wszystkie szanse, by edukować, by otwierać przed młodymi ludźmi świat i pokazywać, co jest ważne dla nas wszystkich w Unii Europejskiej, bo my jesteśmy Europejczykami - podsumowuje prof. Marzena Marczewska.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje